• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
25 marca 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Plakat zachęcający do udziału w zabawie. Zawiera informacje organizacyjne, które są również w tekście. Część graficzna to rysunek książki, wokół której widać ludzi ze smartfonem na stole w kształcie nuty, człowieka ze słuchawkami na uszach, trzymającego dużą nutę. Wokół listki, sołnko i latajcy balon

W ramach akcji #zostańwdomu miasto wraz z Miejską Biblioteką Publiczną organizują nietypowy projekt dla najmłodszych. Dzieci mieszkające w Ciechanowie będą mogły wspólnie nagrać audiobook. Zapisy już się rozpoczęły. Wstęp do audiobooka przeczyta prezydent Ciechanowa.

Od dziś startują zapisy dzieci do akcji "Miejski audiobook". Z 24 plików dźwiękowych od  młodych mieszkańców Ciechanowa złożone zostanie nagranie. To pierwszy taki projekt w Ciechanowie, mający propagować czytelnictwo.

W nagraniu audiobooka wezmą udział pierwsze 24 osoby, które wyślą zgłoszenie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Urzędu Miasta https://www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/miejski_audiobook. Zgłoszenie jest proste, a jego wypełnienie zajmuje kilka minut. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 kwietnia. Dzieci uczestniczące w projekcie otrzymają także gadżety z logo miasta.

Każde z 24 dzieci otrzyma drogą e-mailową plik z zeskanowaną, wybraną częścią książek autorstwa Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. To bardzo lubiane przez najmłodszych, barwne i humorystyczne historie, które rozwijają wyobraźnię dzieci.  

Otrzymane e-mailem teksty trzeba będzie przeczytać i nagrać, a następnie odesłać mailem zwrotnym do Urzędu Miasta.

Na czas zamknięcia placówek oświatowych w okresie od 16 marca uczniowie, którzy pozostają w domach mają możliwość korzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej przez miasto i jednostki zajmujące się kulturą oraz edukacją. W ramach akcji „#zostanwdomu” dzieci mogą korzystać z propozycji przygotowanych przez Park Nauki Torus, COEK Studio, Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta i Miejską Bibliotekę Publiczną. Propozycje aktywności edukacyjnych dostępne zdalnie to także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H