do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
10 sierpnia 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Pracownik montuje w asfalcie okrągłą lampkę, która będzie świecić po zmierzchu

„Kocie” oczka”, czyli święcące elementy, zostaną zainstalowane w jezdni przed 15 przejściami dla pieszych. Dziś montaż rozpoczęto od przejścia w ul. Batalionów Chłopskich, w pobliżu przedszkola. W ramach projektu, na który miasto pozyskało ponad 43 ty. zł, na 5 przejściach namalowany zostanie napis „spójrz w lewo”. Namalowanie takiego napisu miasto zleciło dodatkowo na 10 kolejnych przejściach. Projekt obejmuje również działania edukacyjne.

Zamontowanych  zostanie 100 sztuk aktywnych punktowych elementów odblaskowych typu LED. „Kocie oczka” pojawią się przy 11 przejściach przy ul. Armii Krajowej oraz przy przejściu przy ul. Powstańców Wielkopolskich, Batalionów Chłopskich, Sikorskiego i Orylskiej. Montaż zaplanowany jest na najbliższe dwa lub trzy dni. Podczas prac, pojawią się nieznaczne utrudnienia dla kierowców.

Jeszcze w sierpniu na 15 przejściach zostaną namalowane po dwa napisy przypominające pieszym wchodzącym na jezdnię, że najpierw należy spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Przejścia znajdują się w najbliższej okolicy (do 300 m) obiektów użyteczności publicznej – przedszkola, żłobka, szkoły podstawowej, szpitala. To przejścia na ulicach: Mikołajczyka, Batalionów Chłopskich, Ściegiennego (dwa przejścia), Broniewskiego. Ponadto miasto zleciło namalowanie napisu na 10 kolejnych przejściach przy ul. Armii Krajowej. Wśród uczestników ruchu drogowego realizowane będą działania edukacyjne w ramach zadań własnych: przez policję, straż pożarną ,WORD. Straż Miejska będzie prowadziła działania edukacyjne, m.in. wśród osób starszych. W ramach projektu dla dzieci i młodzieży został zorganizowany konkurs plastyczny „Bezpieczny pieszy”, który zostanie wkrótce rozstrzygnięty.

Gdy mają miejsca wypadki z udziałem pieszych, to oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo, dlatego tak ważne jest minimalizowanie ryzyka tego rodzaju zdarzeń drogowych. Dzięki „kocim oczkom”, przejście dla pieszych jest z daleka bardzo dobrze widoczne. W wielu miastach te odblaskowe elementy sprawdzają się od lat, chwalą je sobie sami piesi, jak również kierowcy – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Na wniosek prezydenta pozyskano dofinansowanie w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H