do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Uwaga, spadek ciśnienia! Kliknij po więcej informacji pogodowych.Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
31 stycznia 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Dziecko rysuje na kartce. Obok kartki na stole leży kilka kredek
 

Rozpoczął się proces rekrutacji do przedszkoli samorządowych w Ciechanowie na rok szkolny 2020/2021. Dotyczy dzieci, które do tej pory nie uczęszczały do przedszkola. Nabór jest prowadzony na wolne miejsca, jakimi dysponują placówki. Formularze można pobierać w przedszkolach oraz ze stron internetowych placówek. Wnioski będą przyjmowane do 21 lutego.

W Ciechanowie aktualnie jest 7 przedszkoli miejskich, do których może uczęszczać ponad 1000 dzieci. Jedno przedszkole w mieście posiada oddziały integracyjne. O miejsce w przedszkolu mogą się ubiegać dzieci mieszkańców Ciechanowa, które mają od 3 do 6 lat. Liczba wolnych miejsc jest uzależniona m.in. od deklaracji rodziców dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli o chęci kontunuowania edukacji przedszkolnej ich dzieci w danym przedszkolu.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać bezpośrednio do danego przedszkola do 21 lutego. Następnie 28 lutego ogłoszona zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w procesie naboru.

Od 28 lutego do 6 marca rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola. 16 marca ogłoszona będzie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Postepowanie uzupełniające przewidziane jest na sierpień.

Wśród kryteriów przyjęcia dziecka do przedszkola miejskiego są między innymi: wielodzietność rodziny, niepełnosprawność dziecka lub członka rodziny, samotnie wychowywanie dziecka, wychowywanie w pieczy zastępczej ale też fakt uczęszczania rodzeństwa do danego przedszkola, deklaracja rodziców o potrzebie opieki powyżej 5 godzin, czy fakt zatrudnienia obojga rodziców.

Dzieci 6 letnie mają także możliwość ubiegania się o miejsce w „zerówkach” w szkołach podstawowych, gdzie rekrutacja rozpocznie się 24 lutego.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H