• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
29 listopada 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
Duży kosz ozdobiony choinkowym łańcuchem, wypełniony produktami spożywczymi. Ktoś właśnie wkłada do kosza dwa duże pudełka czekoladek. Druga osoba oparła skrzynkę z produktami na brzegu kosza
 

Dziś i jutro, (29 i 30 listopada) w 11 ciechanowskich sklepach spożywczych wolontariuszom Banku Żywności będzie można przekazywać produkty spożywcze, które później trafią do najuboższych rodzin. Najbardziej przydadzą się: mąką, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.

Akcja prowadzona jest w całej Polsce. Na terenie północnego Mazowsza Bank Żywności w Ciechanowie organizuje ją w 66 sklepach spożywczych w 18 miejscowościach. W regionie w zbiórkę zaangażowało się ponad 600 wolontariuszy.

W Ciechanowie wolontariusze czekają na darczyńców w sklepach: Biedronka (ul. 17 Stycznia, Armii Krajowej, Sienkiewicza, Tatarska), Gram Market (ul. Narutowicza i Pułtuska), Galeria Mrówka (ul. Niechodzka), Kaufland (ul. Armii Krajowej), Carrefour (ul. Armii Krajowej), Elbit przy Farze (ul. Ściegiennego) i Lidl (ul. Sienkiewicza).

Najbardziej oczekiwane artykuły spożywcze to te z długim terminem przydatności: cukier, mąka, ryż, makaron, olej, konserwy, przetwory mięsne, owocowe i warzywne, bakalie, słodycze. Produkty trafią do magazynu Banku Żywności w Ciechanowie, gdzie wolontariusze posortują, policzą i podzielą je na paczki. Żywność trafi do osób potrzebujących przed Świętami. W ubiegłorocznej zbiórce mieszkańcy Ciechanowa podarowali potrzebującym 6881 kg różnorodnych artykułów spożywczych.

W ramach zbiórki trwa kampania „Stoliczku, nakryj się! Głód to nie bajka”, której celem jest zebranie pieniędzy na transport żywności do organizacji charytatywnych. Wpłat można dokonywać na https://bankizywnosci.pl/przekaz-darowizne/ lub podczas zbiórki bezpośrednio do puszek (sklepy Kaufland).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H