do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
06 czerwca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Dzięki finansowaniu przez cztery samorządy możliwa stała się przebudowa blisko 6,5 km drogi z Ciechanowa do Opinogóry, wiodącej przez ul. Kącką i miejscowość Kąty. Inwestycja obejmie budowę jezdni, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej, mostu oraz chodnika. Zagospodarowana zostanie zieleń.

Inwestycja rozpocznie się od przebudowy mostu na rzece Sona w miejscowości Kąty. 7 czerwca zostanie on całkowicie wyłączony z użytkowania na okres ok.3 miesięcy. Dojazd do mostu z każdej strony będzie możliwy.

Obecnie droga o zmiennej szerokości od 3,5 do 5 m o nawierzchni bitumicznej ma liczne uszkodzenia i zapadnięcia. Nie posiada kanalizacji deszczowej, chodnika ani ścieżki rowerowej. W ramach przebudowy jezdnia zostanie poszerzona do 6 m. W ul. Kąckiej wykonana zostanie kanalizacja deszczowa. Na całej długości drogi wybudowana zostanie ścieżka rowerowa, a w miejscach z zabudową jednorodzinną chodnik. Powstanie 112 zjazdów do nieruchomości, przebudowanych zostanie 12 skrzyżowań oraz uporządkowana będzie zieleń przydrożna.

W październiku 2017 r. starosta ciechanowski Sławomir Morawski, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz wójt gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk podpisali porozumienie intencyjne i podjęli decyzję o zabieganiu o środki finansowe w ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Pozyskane dofinansowanie i wkład województwa to 4,2 mln zł. Udział finansowy powiatu w inwestycji to 4,3 mln zł, miasto poniesie koszt szacowany na 2,2 mln zł, z kolei Gmina Opinogóra Górna dołoży z własnego budżetu 700 tys. zł. Inwestycję, która ma zakończyć się w czerwcu 2019 roku realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA z Ostrołęki za blisko 11,4 mln zł.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H