• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 września 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
Plakat zachęcający do udziału w akcji. U góry napis: Włącz się do akcji. Niżej zdjęcia młodzieży w czasie poprzednich akcji

Miasto zaprasza wszystkich mieszkańców do włączenia się w tegoroczną proekologiczną akcję „Sprzątanie świata” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”, zaplanowaną w Ciechanowie 21 września. Urząd zachęca do zgłaszania drużyn, które bezpłatnie otrzymają worki oraz rękawiczki i zajmą się wybranym obszarem. Tego dnia obok zamku zorganizowany zostanie piknik ekologiczny, przewidziany jest także spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem rzeki.

Urząd Miasta zachęca do licznego udziału w akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych. W tym roku planowane jest wspólne sprzątanie w różnych częściach miasta w tym samym czasie. Miasto zaprasza zarządy osiedli, jednostki podległe, szkoły, stowarzyszenia, kluby oraz dowolnie dobrane grupy mieszkańców do tworzenia drużyn i zadbania o czystość wybranego na terenie miasta obszaru. Każda drużyna otrzyma bezpłatnie worki oraz rękawiczki i w sobotę, 21 września, w godz. 12.00-15.00 ruszy w teren. Zgłoszenia, kwestie obszaru, wydawania worków, miejsca składowania zebranych śmieci koordynuje Fundacja Łydynia (kontakt z prezesem Fundacji Radosławem Witkowskim, tel. 514 565 610, e-mail: ). Można zgłosić drużynę poprzez specjalny formularz https://forms.gle/Si2o66GDbxR4Wfzf6. Zebrane odpady Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych odbierze z ustalonego wcześniej miejsca (dobrze widocznego, sugerowane lokalizacje w pobliżu śmietników).

Ponadto 21 września w godz. 12.00-16.00 obok Zamku Książąt Mazowieckich, w pobliżu rzeki, miasto wspólnie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych, Fundacją Łydynia oraz z COEK organizuje piknik edukacyjno-ekologiczny skierowany do całych rodzin. Przewidziano atrakcje, konkursy, gry, zabawy, których motywem przewodnim będzie ekologia. Na miejscu również dostępne będą worki, by każdy chętny mógł przyłączyć się do sprzątania pobliskich terenów. O godz. 15.00 organizatorzy zapraszają na błonia wszystkie drużyny na podsumowanie i finał akcji. Dodatkowo o godz. 12.00 można wziąć udział spływie kajakowym połączonym ze sprzątaniem rzeki (zgłoszenia do Fundacji Łydynia).

Tradycyjnie do udziału w „Sprzątaniu świata” zapraszane są szkoły, które mogą jak dotychczas zająć się terenem w pobliżu szkoły w godzinach lekcyjnych (w piątek 20 września) lub zaplanować działania na sobotę. Szkoły worki i rękawiczki mogą bezpłatnie odbierać w Urzędzie Miasta, w Referacie Gospodarki Odpadami (pl. Jana Pawła II 6, pok. nr 21).

„Sprzątanie świata” wpisuje się w międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja prowadzona jest od 1994 r. Odbywa się w trzeci weekend września. Jej koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H