do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 września 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
Trwa bieg przez płotki. Biegacze uchwyceni w wyskoku umożliwiającym pokonanie przeszkody

W najbliższą sobotę, 14 września, na miejskim stadionie odbędą się Mistrzostwa Mazowsza w Lekkiej Atletyce U-16. W niedzielę, 15 września, także na stadionie, zaplanowano start Ciechanowskiego Święta Biegania.

W programie sobotnich mistrzostw są m.in. sprinty, biegi przez płotki, biegi średnie i długie, konkurencje techniczne: skok w dal i wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i dyskiem. W zawodach, które rozpoczynają się o godz. 13.00 wezmą udział najlepsi młodzicy z całego Mazowsza. Wstęp jest wolny.

Mistrzostwa wspierane przez miasto oraz MOSiR organizują Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki i Szkolny Związek Sortowy.

W niedzielę w ramach IV edycji Ciechanowskiego Święta Biegania uczestnicy będą mieli do pokonania dystans półmaratonu (21,095 km), 10 km i 5 km. Dzieci pobiegną na 400 i 800 m. Centrum wydarzeń będzie stanowił miejski stadion. Tu zaplanowane są: start, meta, biuro zawodów, biegi dla dzieci, jak również miasteczko biegowe z różnorodnymi atrakcjami dla całych rodzin.

O godz. 9.30 wystartują dzieci na dystansie 400 m, pół godziny później na 800 m. Na godz. 10.40 zaplanowana jest rozgrzewka, następne na 11.00 zaplanowano oficjalne otwarcie zawodów i start biegu na 10 km oraz półmaratonu. O godz. 11.30 wystartuje bieg na 5 km. Prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu. Na trasach zorganizowane zostaną punkty z wodą. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe. W ogólnej klasyfikacji półmaratonu przewidziane są nagrody pieniężne. Po 500 zł dostaną: najlepszy biegacz, biegaczka oraz mieszkaniec i mieszkanka Ciechanowa z najlepszym wynikiem. W biegu na 5 km najlepsi otrzymają puchary, uhonorowani zostaną również najszybsi w poszczególnych kategoriach. Wśród wszystkich startujących rozlosowane będą nagrody i vouchery od sponsorów.

W czasie zawodów będą występowały utrudnienia w ruchu.

Regulamin, mapy tras i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej mazoviaproactiv.pl oraz na facebookowym profilu stowarzyszenia.

Ciechanowskie Święto Biegania organizują: stowarzyszenie Mazovia ProActiv, Urząd Miasta Ciechanów i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H