do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Uwaga, spadek ciśnienia! Kliknij po więcej informacji pogodowych.Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 września 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
Zdjęcie wykonane z góry. Widać alejki trójkątnego labiryntu.Wokół drzewa. W górnej części zdjęcia widać skrzyżowanie ulic: Sienkiewicza, Płockiej i 3 Maja

Za parowozem przy ul. Fabrycznej, na skwerze 4 czerwca 1989 roku, utworzony został labirynt z żywotników. Labirynt, który osiągnął już prawie 1,7 m wysokości, udostępniono odwiedzającym. Układ krętych ścieżek o metrowej szerokości zaaranżowano na planie trójkąta.

Labirynt wykonano z tui „Brabant”. Ma dwa wejścia, powstał na planie trójkąta o bokach długości 90,5 m, 84,7 m, 31,4 m. Alejki wykonano z grysu. Centralnym i jednocześnie orientacyjnym punktem jest wysokie drzewo o kolumnowym pokroju. Zainstalowano nawodnienie kropelkowe.

Utworzenie labiryntu to kolejna inwestycja w zieleń, wpisująca się w działania proekologiczne miasta. Jednocześnie to atrakcja przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Nietypowy sposób aranżacji przestrzeni służy jej ożywieniu. Osoby odwiedzające labirynt proszone są o szanowanie tego miejsca rekreacji, nie zaśmiecanie go oraz o reagowanie na ewentualne przypadki zniszczeń i zgłaszanie tego rodzaju incydentów.

Inwestycję na zlecenia miasta zrealizowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H