• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2022 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
25 lutego 2022
kategoria:
Aktualności strona główna
Wnętrze samochodu dostawczego wypełnione kartonami. Każdy Karton ma naklejkę z napisem: Ciechanów solidarny z Ukrainą. Pomoc dla miasta Chmielnicki.
 

Ratusz w Ciechanowie zaledwie w 17 godzin zorganizował zbiórkę pomocy humanitarnej oraz dostarczył zebrane rzeczy do partnerskiego miasta Chmielnicki na Ukrainie. Mer Chmielnickiego zwrócił się do prezydenta Ciechanowa o dostarczenie materiałów medycznych. W odpowiedzi na apel mieszkańcy miasta, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe przekazali łącznie ponad 35 tys. sztuk materiałów medycznych.

24 lutego mer Chmielnickiego Olexandr Symchyshyn wystosował do prezydenta Ciechanowa dramatyczną prośbę o pomoc humanitarną dla mieszkańców dotkniętego wojną miasta. W odpowiedzi ratusz zorganizował zbiórkę, do której przyłączyli się mieszkańcy.

– Mer zwrócił się do mnie o pilną, niezbędną pomoc dla mieszkańców jego miasta. To moment, kiedy słowa i deklaracje nie wystarczają, a potrzebne są konkretne materiały do ratowania życia ludzi. Zareragowaliśmy błyskawicznie, przyłączyła się nadspodziewanie duża liczba mieszkańców, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe. Dziękuję wszystkim. Jestem dumny z takiego Ciechanowa powiedział prezydent Krzysztof Kosiński

W ratuszu od godz. 16.00 do godz. 21.00 trwała zbiórka bandaży, opasek uciskowych, zestawów pierwszej pomocy, koców termicznych, opatrunków hydrożelowych, panthenolu. W lokalnych aptekach wykupiono niemal wszystkie zapasy tego typu asortymentu. Posegregowane materiały medyczne zostały opieczętowane i zapakowane dla mieszkańców miasta Chmielnicki.

Przed północą z Ciechanowa wyruszył transport, który dotarł na granicę polsko-ukraińską we wczesnych godzinach porannych. Tam nastąpiło przekazanie paczek przedstawicielom miasta partnerskiego. Pomoc humanitarna od Ciechanowa została dostarczona do ratusza w Chmielnickim 25 lutego około godziny 11.00.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H