do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Podatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
30 czerwca 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Plakat promujący wakacyjny konkurs plastyczny. Nad rysunkiem jezdni dobiegającej do ronda wudnieje napis: Bezpieczny pieszy, wakacyjny konkurs plastyczny

Startuje, organizowany przez miasto, konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży z Ciechanowa. Jest to przedsięwzięcie w ramach projektu, zakładającego zamontowanie na przejściach dla pieszych m.in. „kocich oczek”, na który miasto pozyskało dofinansowanie. Prace można składać do 4 sierpnia.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży z dwóch grup wiekowych: 7-11 lat oraz 12-18 lat. Warunkiem udziału jest samodzielne przygotowanie pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice. Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Prace należy składać do Urzędu Miasta Ciechanów (ul. Wodna 1, pokój 209) do 4 sierpnia. Złożenie pracy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu i zgodą na związane z nim przetwarzanie danych osobowych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 11 sierpnia. Oceny prac dokona komisja, która będzie brała pod uwagę zgodność pracy z tematem, walory artystyczne, kreatywność, samodzielność. W każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Za pierwsze miejsce nagrodą jest kask ochronny na rower, plecak, torba sportowa, za drugie i trzecie – plecak i torba sportowa. Laureaci zostaną telefonicznie powiadomieni o miejscu ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie konkursu, dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej UM Ciechanów.

W ramach projektu, z którym związany jest konkurs, zakupionych i zamontowanych  zostanie 100 sztuk tzw. kocich oczek, czyli aktywnych punktowych elementów odblaskowych typu LED, przy 14 przejściach dla pieszych na drogach gminnych. Na 5 przejściach zostaną namalowane po dwa napisy przypominające pieszym wchodzącym na jezdnię, że najpierw należy spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Ponadto wśród uczestników ruchu drogowego realizowane będą działania edukacyjne w ramach zadań własnych: przez policję, straż pożarną ,WORD. Straż Miejska będzie prowadziła działania edukacyjne, m.in. wśród osób starszych.

Na wniosek prezydenta Krzysztofa Kosińskiego pozyskano dofinansowanie w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Kwota dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji to 43 400 zł, która stanowi 96 % kosztów projektu. Szacowany całkowity koszt zadania to 45 120 zł. Projekt realizowany będzie do końca września.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H