• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
17 października 2019
kategoria:
Wiadomości dla Seniorów
Plakat informujący o zbliżających się Senioraliach. Grafika przedstawiająca parę starszych ludzi - pani z koczkiem i pan z laseczką. U góry i po lewej stronie Wiadomości tekstowe, które są dostępne w tekście
 
 

Senioralia odbędą się 22 października w hali widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8. W godz. 13.00-20.00 zaplanowana została część medyczno-edukacyjna. Oficjalne otwarcie wydarzenia przewidziane jest o godz. 16.00. Wówczas rozpoczną się prezentacje, warsztaty i występy artystyczne.

W hali przy ul. Kraszewskiego część przestrzeni zostanie zaaranżowana dla potrzeb prowadzenia badań i konsultacji z lekarzami. Będą one związane z profilaktyką cukrzycy i chorób współistniejących, jak nadciśnienie, choroby naczyniowe. Będzie można ponadto zasięgnąć porad dotyczących diety, pielęgnacji ciała i zdrowego stylu życia. Prowadzone będą m.in. badania krwi (cukier, glikemia przygodna i hemoglobina glikowana), pomiary ciśnienia, wagi i wzrostu, wyliczane będą współczynniki BMI oraz współczynnik talia-biodro.

Senioralia otworzy prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Lokalnym partnerom Ogólnopolskiej Karty Seniora wręczone zostaną podziękowania. Zaprezentowana zostanie Ciechanowska Rada Seniorów. Następnie przewidziano wystąpienie Ambasadora Zdrowego Stylu Życia „Głosu Seniora” dra inż. Marka Pilcha. W części artystycznej na scenie pojawią się kolejno: Joanna Kiszkurno, chór Legato z Uniwersytetu III Wieku, Łukasz Juszkiewicz. O godz. 18.00 odbędą się warsztaty z blogerem modowym Janem Adamskim. Na koniec wystąpią Julia Węgrowicz i Marek Połynko.

W czasie wydarzenia będzie można złożyć wniosek i otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora, wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Miasto organizuje Senioralia drugi raz. W tym roku partnerami przedsięwzięcia są: Wojewódzki Szpital Bródnowski, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, Ciechanowska Rada Seniorów, magazyn Głos Seniora.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H