do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
16 maja 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

Ciechanowska inwestycja znalazła się wśród dziesięciu nagrodzonych w konkursie organizowanym przez serwis portalsamorzadowy.pl. Ponadto w głosowaniu internautów zdobyła trzecie miejsce. Wyróżnienia odebrał prezydent Krzysztof Kosiński podczas uroczystej gali na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Spośród zgłoszeń w konkursie organizowanym przez serwis portalsamorzadowy.pl zostało nominowanych dwadzieścia pięć inwestycji z różnych polskich miast. W drugim etapie dziesięciu zwycięzców wyłonili członkowie Rady Konsultacyjnej. Top Inwestycje Komunalne wskazali także internauci poprzez głosowanie. Ciechanów dzięki 1746 głosom uplasował się na trzecim miejscu.

Ta nagroda jest dla Ciechanowa wielką promocją nowego miejsca w mieście czyli parku nauki przy odnowionej wieży ciśnień. Celem tej inwestycji jest wzrost potencjału turystycznego miasta. Otrzymując taką nagrodę robimy wielki krok w kierunku realizacji naszych pierwotnych założeń. Przed nami finalizacja, czyli wyposażenie parku nauki i jego uruchomienie. Startujemy już pod koniec sierpnia i zapraszamy gości z całego kraju – mówił podczas uroczystej gali prezydent Krzysztof Kosiński.

Wieża ciśnień została zrewitalizowana i podświetlona, ostatnim etapem inwestycji było wykończenie budynku obok niej i zagospodarowanie przestrzeni wokół. Na zadanie miasto pozyskało środki unijne w wysokości ponad 2,7 mln zł. Teraz budynek będzie aranżowany i wyposażany w taki sposób, by pod koniec sierpnia uruchomić miejsce interaktywnej edukacji poprzez zabawę, czyli Park Nauki Torus. Na dachu budynku zasiana została trawa. Na poziomie podziemnym „-1” są m.in. foyer ekspozycyjne (3 sale ekspozycyjne z zapleczem), toalety oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia kondygnacji podziemnej wynosi 400 m2. Co do przyziemia, w budynku po prawej stronie znajdować się będzie ogólnodostępna kawiarnia z salą konsumpcyjną, bufetem, zapleczem dla personelu. Po lewej stronie od wejścia będzie m.in. sala wielofunkcyjna, kasa oraz szatnia. Powierzchnia netto poziomu „0” wynosi 212 m2. Ściany pomiędzy salami ekspozycyjnymi są przesuwne, co pozwala na wydzielenie lub otwarcie przestrzeni pomiędzy poszczególnymi salami.

W budynku prowadzone będą zajęcia i warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania matematyką, techniką i innymi naukami ścisłymi.

Przed budynkiem wybudowano miejsca parkingowe. Wokół wieży powstała fontanna. Do wieży można podejść trzema alejkami. Powstały także betonowe alejki ze spadkami umożliwiającymi zabawy najmłodszym – latem będą to tory dla rowerów, rolek i deskorolek, zimą – tory saneczkowe ze ślizgawką na placu pod wieżą. Teren w pobliżu wieży został zagospodarowany zielenią.

Aby podkreślić matematyczny i naukowy charakter budynku znajdującego się obok wieży, nadano mu nazwę Park Nauki Torus. To bezpośrednie nawiązanie do elementu składowego wieży, przy której zlokalizowany jest budynek.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H