do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
15 marca 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
 

Spośród zgłoszeń w konkursie organizowanym przez serwis portalsamorzadowy.pl zostało nominowanych 25 inwestycji z różnych polskich miast. W drugim etapie zwycięzców wyłonią członkowie Rady Konsultacyjnej oraz internauci. Ruszyło głosowanie internetowe, w którym każdy może poprzeć inwestycję. Na więżę ciśnień i park nauki można zagłosować TUTAJ.

Każdy może oddać głos za lub przeciw każdej z nominowanych inwestycji. Głosowanie zakończy się 6 maja o godz. 12.00. Urząd Miasta zachęca mieszkańców do udziału w głosowaniu.

Wieża ciśnień została zrewitalizowana i podświetlona, ostatnim etapem inwestycji było wykończenie budynku obok niej i zagospodarowanie przestrzeni wokół. Na zadanie miasto pozyskało środki unijne. Teraz obiekt będzie aranżowany i wyposażany w taki sposób, by w tym roku uruchomić miejsce interaktywnej edukacji poprzez zabawę, czyli Park Nauki Torus.

Na dachu budynku zasiana została trawa. Na poziomie podziemnym „-1” przewidziano m.in. foyer ekspozycyjne (3 sale ekspozycyjne z zapleczem), toalety oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia kondygnacji podziemnej wynosi 400 m2. Co do przyziemia, w budynku po prawej stronie znajdować się będzie ogólnodostępna kawiarnia z salą konsumpcyjną, bufetem, zapleczem dla personelu. Po lewej stronie od wejścia będzie m.in. sala wielofunkcyjna, kasa oraz szatnia. Powierzchnia netto poziomu „0” wynosi 212 m2. Ściany pomiędzy salami ekspozycyjnymi będą przesuwne, pozwalające na wydzielenie lub otwarcie przestrzeni pomiędzy poszczególnymi salami.

W budynku prowadzone będą zajęcia i warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania matematyką, techniką i innymi naukami ścisłymi. Przed budynkiem wybudowano miejsca parkingowe. Wokół wieży powstała fontanna.

Do wieży można podejść trzema alejkami. Powstały także betonowe alejki ze spadkami umożliwiającymi zabawy najmłodszym – latem będą to tory dla rowerów, rolek i deskorolek, zimą – tory saneczkowe ze ślizgawką na placu pod wieżą. Teren w pobliżu wieży został zagospodarowany zielenią.


Na rewitalizację wieży ciśnień miasto pozyskało zewnętrzne dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ponad 2,7 mln zł, co stanowi prawie 52% kosztów. Aby podkreślić matematyczny i naukowy charakter budynku znajdującego się obok wieży, nadano mu nazwę Park Nauki Torus. To bezpośrednie nawiązanie do elementu składowego wieży, przy której zlokalizowany jest budynek.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H