do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
09 października 2019
kategoria:
Aktualności strona główna
Kobieca dłoń trzymająca kartkę w sposób przywodzący na myśl kartę do głosowania wkładaną do urny wyborczej

Miasto zachęca wszystkich pełnoletnich mieszkańców do udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października. Głosować będzie można w jednej z siedzib obwodowej komisji wyborczej – w zależności od adresu zameldowania mieszkańca. Każdy będzie mógł oddać jeden głos na kandydata na posła oraz jeden na kandydata na senatora.

Miasto podzielone jest na 21 obwodów głosowania, ponadto obwody odrębne stanowią: Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie oraz Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w godz. 7.00-21.00. Pełen spis ulic przypisanych do poszczególnych obwodów oraz wyznaczonych dla obwodów lokali wyborczych dostępny jest w obwieszczeniu prezydenta miasta na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów pod linkiem: https://www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/wybory

Każdy głosujący, po okazaniu dowodu osobistego, otrzyma dwie karty do głosowania. Należy wskazać jednego kandydata na danej karcie – w kratce obok nazwiska postawić znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się wewnątrz kratki).
Zagłosować będzie można na: jednego z kandydatów na posła na Sejm RP oraz na jednego kandydata na senatora.

– Możliwość decydowania o tym, kto będzie nas reprezentował w parlamencie to przywilej, ale jednocześnie też obywatelski obowiązek. Warto podejść do głosowania w sposób odpowiedzialny, nie kierować się emocjami i dokonać wyboru także z perspektywy interesu Ciechanowa. Należy pamiętać, że to co dzieje się w Sejmie i w Senacie ma wpływ na naszą codzienność, w tym np. na budżet miasta – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H