• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 stycznia 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Ulica ze zniszczoną nawierzchnią. Podzielona liniami na dwa pasy przeciwnych kierunków ruchu. Widoczne linie brzegowe jezdni. Po obu stronach nierówne, gruntowe pobocze. Brak chodników. Po lewej stronie widać zadaszony przystanek autobusowy i niedużym siedzeniem dla pasażerów. Po obu stronach ulicy domy jednorodzinne
 

Modernizacja ul. Gruduskiej jest możliwa dzięki porozumieniu miasta z zarządcą drogi, na podstawie którego miasto w 2019 r. opracowało dokumentację techniczną i uzyskało pozwolenie na realizację inwestycji. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie wybrał wykonawcę, który za blisko 3 mln zrealizuje inwestycję.

W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 833 m i szerokości 2,5 m, wykonany z kostki i oddzielony od jezdni pasem zieleni. Przy ulicy ułożone będzie ponad 800 m. chodników z kostki betonowej. Na całym odcinku zniesione będą bariery architektoniczne.

Na ulicy położona zostanie nowa nawierzchnia jezdni wykonana z betonu asfaltowego o zwiększonej odporności na odkształcenia trwałe, o szerokości 7 m. Istniejąca nawierzchnia bitumiczna zostanie wykorzystana jako dolna warstwa podbudowy.

Na drodze wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z nowym projektem stałej organizacji ruchu dla rozbudowywanego odcinka drogi. W obszarze pasa drogowego zostaną wyprofilowane bądź przebudowane skrzyżowania.

Wykonane zostaną także zjazdy indywidualne na posesje i zjazdy na pola. Zjazdy indywidualne na posesje zostaną dostosowane do szerokości istniejących bram, wykonane z czerwonej kostki betonowej, a zjazdy na pola z betonu asfaltowego.

Projekt zakłada także odwodnienie drogi poprzez budowę systemu kanalizacji deszczowej w terenie zabudowanym w celu odprowadzenia wód opadowych z powierzchni drogi. Planowany termin zakończenia robót wraz z pozwoleniem na użytkowanie to koniec 2020 roku.

Ponadto miasto ze środków własnych w ramach zadania wybuduje również nowe oświetlenie uliczne. Projekt zakłada na całym odcinku rozbudowywanej drogi, budowę 24. słupów oświetleniowych z lampami typu LED.

– Pracując nad dokumentacją techniczną dla przebudowy ul. Gruduskiej zależało mi w szczególności na stworzeniu bezpiecznego ruchu dla rowerzystów i pieszych. Dlatego budowa ciągu pieszo-rowerowego była priorytetem. Samo projektowanie i uzyskiwanie wymaganych zgód trwało niestety bardzo długo. Wynikało to jednak z przyczyn obiektywnych i niezależnych od miasta. Procedury biurokratyczne na szczęście są już za nami. Zarządca mógł wybrać wykonawcę, a my jako miasto przeprowadzimy jeszcze budowę nowego oświetlenia ulicznego – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

W oparciu o przekazaną przez miasto dokumentację MZDW w Warszawie przeprowadził postępowanie przetargowe i wyłonił wykonawcę robót. Prace budowlane wykona konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz „ALTOR” Sp. z o.o. ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki za kwotę brutto 2 992 643,19 zł. Pozostali uczestnicy przetargu zaoferowali kwoty zdecydowanie wyższe (4 127 988,15 zł oraz 6 549 750 zł).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H