do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 lutego 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
W hali sportowej trwa spotkanie inauguracyjne. Na krzesłach ustawionych w kształcie litery U siedzą panie, które zapisały się na kurs. Pośrodku mata do ćwiczeń. Z tej strony, na której nie ustawiono krzeseł stoją organizatorzy kursu. Za ich plecami ścianki reklamowe i baner zachęcający do udziału w kursie samoobrony
 

Zainaugurowana została druga edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. W zajęciach dla mieszkanek Ciechanowa od 16 roku życia weźmie udział 210 pań. 7 lutego odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym były obecne prawie wszystkie uczestniczki oraz organizatorzy. Absolwentki poprzedniej edycji zaprezentowały pokaz elementów samoobrony.

Cykl bezpłatnych zajęć obejmuje praktyczne treningi samoobrony. Utworzone zostały cztery grupy – jedna dla pań zaawansowanych, które ukończyły ubiegłoroczną edycję kursu oraz  trzy grupy dla pań początkujących. Przewidziane są zajęcia warsztatowe i teoretyczne z psychologiem, dietetykiem i przedstawicielami służb mundurowych. Zajęcia praktyczne prowadzić będą trenerzy LKS Matsogi Ciechanów (klub taekwon-do, klub wyspecjalizowanych trenerów i instruktorów, wielokrotnych Mistrzów Świata i Europy). Odbędą się one w cyklu 8 spotkań treningowych w każdej grupie. Zajęcia teoretyczne stanowić będą odrębne spotkania.

Wstępnie ustalono dwie grupy, ale ze względu na ogromne zainteresowanie, podwojono pierwotnie przewidzianą liczbę. Zajęcia startują już 8 lutego. Wszystkie będą odbywały się w hali sportowej MOSiR przy ul. Kraszewskiego 8 – dla zaawansowanych w poniedziałki, a dla początkujących we wtorki, czwartki i piątki, w godz. 19.30-21.00. Przestrzeń pozwoliła na utworzenie liczniejszych niż w poprzedniej edycji grup, prowadzonych jednocześnie przez większą liczbę trenerów.

– Mam wiele telefonów z różnych miast w Polsce, gdzie takie kursy były organizowane i tam nie zyskały takiej popularności. W Ciechanowie jest to ewenement. Liczba pań podczas pierwszej edycji była rekordowa, w drugiej edycji wygląda to podobnie. Zazwyczaj tendencje w przypadku kontynuacji projektów są spadkowe, a u nas zainteresowanie nie maleje. W Ciechanowie mamy po prostu bardzo sprzyjający klimat dla nowych, ciekawych inicjatyw. Jest wsparcie miasta, za co serdecznie dziękuję, jest także zaangażowanie wielu osób i instytucji, by kurs był w pełni profesjonalny i bardzo szeroko odnosił się do kwestii bezpieczeństwa. Ciechanowianki są aktywne, chcą się uczyć, poczuć pewnie, więc jestem przekonany, że ich nie zawiedziemy i zajęcia będą ciekawe, pouczające i efekty będzie widać po każdym spotkaniu – powiedział Michał Rząsiński, pomysłodawca kursu.

– Cieszę się, że jest tak pozytywny odbiór tego kursu. Ewidentnie jest dobra atmosfera, wokół tych zajęć i to sprawia, że kolejne ciechanowianki chcą uczestniczyć w projekcie. Dlatego będzie też edycja jesienna. Panie, z którymi miałem okazję rozmawiać po zakończeniu poprzedniej edycji kursu podkreślały, że czuły, że zrobiły coś dla siebie, że nie chodzi jedynie o poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim o pewność siebie – dodał prezydent Krzysztof Kosiński.

Na dobry start kursu uczestniczkom został rozdany specjalny gadżet w postaci lusterka z napisem „Poczuj w sobie moc”, następnie odbył się pokaz kopnięć, uderzeń, rozbić deski i elementów samoobrony.

Kurs „Bezpieczna ciechanowianka 2.0” to zwycięski projekt obywatelski, zgłoszony przez radnego Michała Rząsińśkiego (nauczyciel wychowania fizycznego, trener i zawodnik taekwon-do, wielokrotny Mistrz Polski), który był pomysłodawcą ubiegłorocznej pierwszej edycji. Wówczas certyfikat ukończenia szkolenia uzyskały 183 kobiety.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H