• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
22 września 2023
kategoria:
Aktualności strona główna
 

Między 6 a 8 października w Ciechanowie i Opinogórze odbędzie się zjazd literatów z Polski i zagranicy. W trzydniowym programie przewidziano m.in. warsztaty w szkołach i uczelniach, spotkania autorskie, Noc Poetów, wydanie „Ciechanowskich Zeszytów Literackich”, rozstrzygnięcie IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Laur Zygmunta z Opinogóry” oraz jubileuszową galę. Specjalną atrakcją będzie premiera płyty z wierszami ciechanowskich poetów w aranżacji muzycznej Wojtka Gęsickiego. Organizację wydarzeń wsparł ratusz.

Związek Literatów na Mazowszu organizuje kolejną edycję festiwalu literackiego Jesień Poezji. Przedsięwzięcie wpisuje się w tegoroczne obchody jubileuszu ćwierćwiecza istnienia Związku. Projekt wsparł ratusz w ramach tegorocznych konkursów ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.  Związek otrzymał dofinansowanie na przeprowadzenie zadania w zakresie kultywowania tradycji narodowych i regionalnych oraz promocja lokalnego dorobku artystycznego.

6 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krzywej Hali warsztaty dla młodych poetów poprowadzi publicysta Miłosz Manasterski. Pozostali twórcy literatury spotkają się z uczniami ciechanowskich szkół i studentami. O godz. 15.30 w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze gościł będzie Wacław Holewiński. Rozmową z autorem powieści, dramatów i słuchowisk radiowych pokieruje prezes ZLM Teresa Kaczorowska. Dzień zakończy Noc Poetów i koncert ciechanowskiego barda Wojtka Gęsickiego. 

7 października literaci złożą kwiaty na grobach Zygmunta Krasińskiego oraz Janusza Królika w Opinogórze. Po zwiedzeniu kompleksu pałacowo-parkowego w Oranżerii rozstrzygnięty będzie IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Zygmunta z Opinogóry”, organizowany pod patronatem prezydenta Ciechanowa. Zwycięzcy zaprezentują swoje wiersze, a prof. Mirosław Strzyżewski odbierze Medal Zygmunta Krasińskiego. W budynku ekspozycyjnym odbędzie się też promocja jubileuszowego numeru Ciechanowskich Zeszytów Literackich”. Zasłużeni autorzy otrzymają odznaczenia. Dla gości wystąpią artyści: Dominika Zamara (sopran), Bio Simone Liconti (tenor) i Bio Andrea Musso (fortepian).

8 października w kościele farnym odprawiona zostanie msza w intencji pisarzy Związku Literatów na Mazowszu. Po nabożeństwie, w Domu Parafialnym „Katolik”, będzie miała miejsce premiera płyty „Podróż do Erato” z muzyką W. Gęsickiego.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H