do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
30 sierpnia 2016
kategoria:
Aktualności strona główna
Grupa uczniów szkoły podstawowej podczas lekcji historii Ciechanowa
 

Od lutego 2017 roku uczniowie miejskich szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących historii miasta i regionu. Lekcje, spotkania, wyjazdy, zajęcia w terenie organizowane będą od drugiego semestru nowego roku szkolnego. To inicjatywa skierowana dla chętnych, nieobowiązkowa, mająca rozbudzić zainteresowania młodych ciechanowian lokalną historią.

Wprowadzenie przedmiotu historia Ciechanowa to inicjatywa prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do stworzenia programu nauczania prezydent zaprosił m.in. Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej oraz Muzeum Szlachty Mazowieckiej, miasto otwarte jest na współpracę z kolejnymi podmiotami. Na zajęcia zapraszani będą lokalni miłośnicy historii, zajęcia będą odbywały się w szkołach, ale również poza szkołami, w ważnych historycznych obiektach, jak Zamek Książąt Mazowieckich, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. O pomyśle bezpłatnych, nieobowiązkowych zajęć prezydent mówił podczas diecezjalnych obchodów rocznicy chrztu Polski.

Jako prezydent miasta za ważne uważam stworzenie szerszych możliwości nauki historii miasta. Powinniśmy ją przybliżać już od najmłodszych lat. Ta nowa inicjatywa ma budować wiedzę o ziemi ciechanowskiej oraz krzewić w młodych ludziach lokalny patriotyzm. Nic na siłę, tak by ich nie zniechęcać. Właśnie dobrowolność i atrakcyjność zajęć ma zachęcić i przyciągnąć – podkreślał prezydent Krzysztof Kosiński.

Podstawa programowa zostanie poddana uzgodnieniom i konsultacjom, przedstawiona będzie w styczniu 2017 roku. Materiały edukacyjne będą udostępniane uczniom bezpłatnie. Zajęcia dla zainteresowanych uczniów odbywać się będą w każdej miejskiej szkole podstawowej. Przewidziana jest jedna godzina tygodniowo.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H