do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
15 października 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Kolejna duża miejska inwestycja drogowa została już w pełni zrealizowana. Ul. Mazowiecką i Niechodzką zmodernizowano na długości w sumie ponad 2,1 km. Wzdłuż obydwu ulic powstało łącznie prawie 3,7 km ścieżek rowerowych, przebudowano i wybudowano ponad 3,8 km chodników. Wykonano kanalizację deszczową, oświetlenie, zatoki autobusowe i nasadzenia.

Ważnym aspektem inwestycji było stworzenie dla dzielnicy przemysłowej połączenia rowerowego z pętlą miejską, którą można przejechać rowerem do każdej części miasta. W ramach zadania powstała także dodatkowa infrastruktura rowerowa: cztery parkingi dla rowerów (w pobliżu przystanków autobusowych) oraz dwa punkty samoobsługi rowerowej – przy ul. Mazowieckiej w okolicy skrzyżowań z ulicami Mleczarską oraz Płocką.

– W takim punkcie można napompować koło, bądź dokręcić poluzowaną śrubkę. Punkty są jednak elementami uzupełniającymi tę inwestycję. Najważniejsze, że drogi i chodniki, które były w bardzo złym stanie, zmieniły się nie do poznania. Rozrasta się sieć ścieżek rowerowych, co odzwierciedla nasze proekologiczne podejście i konsekwentne propagowanie zdrowego stylu życia. Dzięki inwestycji jest komfortowo, estetycznie i przede wszystkim o wiele bezpieczniej – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Na zadanie miasto pozyskało prawie 7 mln zł unijnego dofinansowania (6 985 284,99 zł). Koszt inwestycji wynosi prawie 10,3 mln zł.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H