• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
02 stycznia 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Krzywa hala z charakterystycznymi łukami i krużgankami. Hala widoczna zza monumentu poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Za pomnikiem i po jego obu stronach kilka drzew bez liści
 

Prace budowlane dobiegły końca. Krzywa Hala na osiedlu „Bloki” została wyremontowana z zewnątrz, zyskując nowy dach i elewację, zmodernizowano również jej wnętrza. Budynek został zaaranżowany pod nowe funkcje użytkowe. Będzie to miejsce spotkań i kolejny punkt na kulturalnej i edukacyjnej mapie miasta.

Miasto na rewitalizację obiektu pozyskało ponad 5 mln zł dofinansowania unijnego w ramach RPO WM 2014-2020. Zostały przeprowadzone prace remontowe i modernizacyjne, wymieniono konstrukcję i pokrycie dachu, instalacje wewnętrzne, przyłącza i stolarkę. Przebudowano ściany wewnętrzne, oczyszczono i odnowiono ściany, sufity i posadzki, wyremontowano klatki schodowe, docieplono strop w piwnicy i na poddaszu. Zlikwidowane zostały bariery architektoniczne. Odtworzona została zabytkowa elewacja. Za budynkiem od strony garaży wykonano oświetlenie, przebudowano nawierzchnię pieszo-jezdną, ustawiono ławki.

Pomieszczenia na parterze adaptowane są do pełnienia nowych funkcji. W budynku funkcjonować będzie Placówka Wsparcia Dziennego, Klub Osiedlowy, Klub Integracji oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Otwarcie biblioteki dla mieszkańców nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w styczniu, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Zrewaloryzowany został także plac Piłsudskiego. Przebudowane i wymienione zostały nawierzchnie istniejących ścieżek pieszych wraz z obrzeżami. Pojawiły się nowe nasadzenia, oświetlenie oraz elementy małej architektury. Stylistyka oświetlenia parkowego nawiązuje do tego przy ul. Sienkiewicza. Podświetlony został pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. W okolicy pomnika wybudowane zostało gniazdo zasilające, które umożliwia m.in. nagłośnienie obchodów uroczystości patriotycznych.

Zaprojektowana przez Niemców „Krzywa Hala” zbudowana została w latach 1942-1943 na planie długiego łagodnego łuku. Budynek miał stanowić jedną z pierzei Nowego Miasta. Współcześnie obiekt był w złym stanie technicznym, wymagał natychmiastowych prac renowacyjnych i modernizacyjnych. Znaczną powierzchnię parteru zajmuje Miejska Biblioteka Publiczna, kondygnacje wraz z poddaszem zajmują lokale mieszkalne.

Projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, Działanie 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H