• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
12 marca 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Dziecko korzystające z laptoopa
 

W związku z odwołaniem zajęć w szkołach na okres dwóch tygodni, dyrektorzy miejskich szkół podstawowych zdecydowali w porozumieniu z organem prowadzącym, że nauczyciele będą wspierać swoich uczniów za pośrednictwem Internetu.

Na czas zamknięcia placówek oświatowych w okresie od 16 do 25 marca uczniowie pozostaną w kontakcie ze swoimi nauczycielami. Zdalnie będą otrzymywali zadania do samodzielnego wykonania w domu. Pozwoli to na kontynuowanie realizacji programu nauczania w zakresie powtórzeń materiału, utrwalania, zachęcania do dalszego rozwoju zainteresowań indywidualnych uczniów i przygotowania do egzaminów. Jak wynika z opinii Ministra Edukacji Narodowej, materiał do zrealizowania wynikający z podstawy programowej zakładał także tego typu działania.

Decyzja o zamknięciu placówek edukacyjnych na ten moment nie wpływa na planowany terminarz roku szkolnego i przeprowadzania egzaminów. Na 21 kwietnia zaplanowano bowiem np. egzamin ósmoklasisty.

Nauczyciele z ciechanowskich szkół wykorzystają nowoczesne technologie do przekazywania dzieciom zadań. Zgodnie ze swoimi preferencjami i możliwościami technicznymi wykorzystają nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjną do przekazywania prac dzieciom. Do zdalnej nauki wykorzystane zostaną też fora dyskusyjne, czaty, dostępne komunikatory oraz platformy edukacyjne.

Kontakt będzie odbywał się za pośrednictwem dziennika elektronicznego, przez który przekazywane będą materiały edukacyjne, ale także zapewniającego kontakt nauczycieli z rodzicami. Każde dziecko posiada w dzienniku swój profil, przez który może kontaktować się z nauczycielem i otrzymywać materiały przygotowane przez nauczyciela.

Od 12 marca wszystkie zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach są zawieszone. Od 16 do 25 marca placówki oświatowe będą zamknięte.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H