• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
08 stycznia 2021
kategoria:
Straż Miejska
Grafika z dużym napisem: Ferie zimowe 4-17 stycznia 2021 r.
 

Wszyscy tęsknimy za normalnym wypoczynkiem. Z nadzieją stosowaliśmy się do kolejnych nakazów i obostrzeń, czekając na upragnione ferie. Dzieci miały więcej czasu spędzić na powietrzu, jeżdżąc na sankach, nartach, łyżwach, tocząc bitwy na śnieżki, zwiedzając góry czy swoją miejscowość. Czekaliśmy na jedno, aby w końcu oderwać się od ekranu komputera, tableta, smartfona. Chcieliśmy z naszymi dziećmi po prostu odetchnąć pełną piersią i odpocząć.

Ze względu na epidemię koronawirusa i panujące ograniczenia ferie w całym kraju odbywają się w jednym czasie od 4 do 17 stycznia. Wytyczne rekomendują, aby pozostać w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, ograniczyć przemieszczanie się, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ferie szczególnie takie jak tegoroczne muszą być bezpieczne, by przebiegły szczęśliwie, o co zadba w swoich działaniach akcyjnych „Bezpieczne Ferie 2021” ciechanowska Straż Miejska.

Przypominamy, że wypoczynek zorganizowany może odbywać się tylko w formie półkolonii, na terenie szkoły, placówki prowadzonej przez dyrektora, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki. Uczestnikami półkolonii mogą być uczniowie klas I – IV, bez objawów chorobowych (katar, kaszel, podwyższona temperatura), w grupach do 12 osób. Zarówno dla rodziców dzieci pozostających w domach, jak i opiekunów półkolonii jest to czas wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H