• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
03 kwietnia 2017
kategoria:
Straż Miejska
Ognisko, w którym palą się gałęzie z drzewa iglastego
 

Nadszedł sezon na wiosenne porządki. Przyroda budzi się do życia, ptaki budują gniazda, a my zachwycając się pięknem wiosny chcemy by nasze przydomowe ogródki wypiękniały po zimie i cieszyły oko nie tylko wiosną jak zakwitną kwiaty ale i latem gdy w gorący wieczór wsłuchujemy się w tętniącą życiem przyrodę.

Porządkując nasze posesje pamiętajmy o tym, iż w ciechanowska Rada Miasta w Uchwale Nr 234/XX/2016 z dnia 25 maja 2016 r. ustaliła, że właściciele nieruchomości zobowiązani są do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Dotyczy to również tych, które powstają na terenie nieruchomości w wyniku pielęgnacji zieleni, przycinki gałęzi drzew i krzewów, wygrabionych liści, skoszonej trawy, usuniętych chwastów. Odpady te w pierwszej kolejności podlegają kompostowaniu, a w przypadku braku takich możliwości należy je przekazywać razem z selektywną zbiórką odpadów podmiotowi odbierającemu odpady komunalne. W Ciechanowie usługę tą świadczy Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Art. 191 ustawy o odpadach mówi o tym, że: „kto, wbrew przepisom termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”.

Pamiętajmy o tym, że decydując się na bijące pięknym blaskiem i ogrzewające ognisko możemy spodziewać się również wizyty strażników miejskich.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H