do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
10 maja 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
 

W ramach organizowanych przez sanepid, miasto oraz szpital I Ciechanowskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się szereg prozdrowotnych wydarzeń: konferencja dotycząca zdrowego stylu życia, Targi sportu, zdrowia i urody oraz „Bieg po zdrowie”. Udział jest bezpłatny.

W piątek, 11 maja, o godz. 11.30 w auli przy ul. Kraszewskiego 8A zaplanowana jest „Konferencja zdrowego stylu życia”. Wśród głównych tematów znajdzie się m.in. rola żywienia oraz uzależnienie od gier komputerowych i internetu, uznane za jednostkę chorobową. W gronie wykładowców będą: prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dr Katarzyna Wolnicka i Anna Taraszewska z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie oraz Agnieszka Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie. Konferencja skierowana będzie przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów, rodziców i opiekunów, studentów kierunków pedagogicznych oraz seniorów.

Dwa dni (piątek i sobota) w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego 8 potrwają Targi sportu, zdrowia i urody. Uroczyste otwarcie odbędzie się 11 maja o godz. 14.00. Wystawcy zaprezentują produkty i usługi z zakresu urody, sportu, dietetyki, profilaktyki i medycyny. Odwiedzający będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań profilaktycznych (badanie poziomu cukru, cholesterolu we krwi, badanie słuchu), zasięgnąć darmowych porad u dietetyków, sprawdzić skład ciała i stan skóry, dobrać kosmetyki do makijażu i pielęgnacji. Zaplanowane są także występy artystyczne, sportowe atrakcje, miasteczko ruchu drogowego oraz pokazy strażackie. Przewidziano losowania nagród, ufundowanych przez wystawców. Pierwszego dnia stoiska będzie można odwiedzać do godz. 17.00, drugiego – w godz. 9.00-13.00.

Po zakończeniu targów, w sobotę o godz. 13.00, spod hali przy ul. Kraszewskiego 8 wystartuje „Bieg po zdrowie”. Nie będzie to wyścig, a wydarzenie rekreacyjne, bez pomiaru czasu. Uczestnicy pobiegną przy Kanałach, następnie ulicami Kargoszyńską i Kraszewskiego. Udział w biegu mogą wziąć dzieci i dorośli. Przewidziano dwa dystanse: 1,5 i 3 km. Przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nagrodzony zostanie najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu oraz najliczniejsza grupa promująca zdrowy styl życia. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny – będzie można wesprzeć 11-letniego Kacpra, mieszkańca Ciechanowa, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H