do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 maja 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Zaprezentowany dziś nowy autobus niskoemisyjny został odebrany i w pełni przygotowany do kursowania. Pojazd, który powiększy tabor Zakładu Komunikacji Miejskiej, miasto kupiło w ramach projektu unijnego, na który pozyskało w ubiegłym roku 90% dofinansowania. Z kolei do końca września br. dostarczony zostanie kolejny autobus, tym razem pierwszy elektryczny.

Autobus kategorii MINI, niskowejściowy, z silnikiem spełniającym najwyższą normę emisji spalin Euro 6, dostarczony został przez spółkę MMI. Pojazd kosztował 651 900 zł. Z budżetu miasta wydatkowane było jedynie 10% jego wartości.

Dokładamy wszelkich starań, by komunikacja miejsca w Ciechanowie była jak najbardziej przyjazna. Istotne jest to, że udało nam się pozyskać na unowocześnienie jej bardzo duże pieniądze. Przed nami montaż elektronicznego systemu informacji pasażerskiej, za nami wymiana części wiat przystankowych i wprowadzenie nowych ulg, m.in. dla seniorów. Mimo, że prowadzimy kosztowne inwestycje, nie podwyższamy cen biletów. Zachęcamy mieszkańców do przesiadania się w autobusy, co skutkować będzie lepszą jakością powietrza w naszym mieście. Walka ze smogiem, gdzie istotną rolę odgrywa rozwój transportu publicznego, to jeden z naszych priorytetów – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

MMI – typ IVECO 72C URBY ma długość 7,6 m, szerokość 2,16 m, 15 miejsc siedzących i 21 stojących oraz miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. To pojazd dwudrzwiowy z niską podłogą w świetle tylnych drzwi. Do wyświetlania informacji zainstalowane zostały elektroniczne tablice typu LED, do odtwarzania komunikatów – urządzenie głośnomówiące. Autobus posiada monitoring wizyjny, system łączności alarmowej oraz system liczenia pasażerów.

Spółka stara się sukcesywnie wymieniać tabor na bardziej nowoczesny i przede wszystkim proekologiczny. Cieszę się, że tym razem nowy pojazd przekazało nam miasto. My nie musieliśmy płacić nic, miasto dzięki dotacji – prawie nic. Wspólnymi siłami wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i dzięki dobrej współpracy zmiany w spółce widać gołym okiem – powiedział prezes ZKM Waldemar Kiciński.

Zgodne z umową, do końca września spółka SOLARIS bus & coach dostarczy do Ciechanowa wart 2 275 500 zł autobus elektryczny. Zakup dwóch autobusów to element projektu, na który miasto pozyskało łącznie 37 466 124,19 zł środków zewnętrznych. Cały projekt, prócz zakupu autobusów i utworzenia elektronicznego systemu informacji pasażerskiej, obejmuje trwającą budowę centrum park&ride, zakończoną modernizację ulicy Sienkiewicza oraz startującą wkrótce budowę nowej drogi obwodowej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H