• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
13 maja 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Stara kamienica widziana z góry. Ma spadzisty dach, a na najbliższym rogu jest wejście. Nad wejściem jest daszek opadający na dwie strony.
 

Renowację mają przejść kolejne zabytkowe miejskie budynki, którym nadane będą nowe funkcje. W przetargu na opracowanie dokumentacji technicznych rewitalizacji młyna przy ul. Nadrzecznej oraz budynku przy ul. Fabrycznej 2 wpłynęło łącznie 15 ofert. W najbliższych tygodniach będą one podlegały ocenie formalnej, celem wyłonienia wykonawców. 

Zamówienie obejmuje obowiązek przeprowadzenia niezbędnych badań, analiz,  ekspertyz, wykonania kompletnej dokumentacji technicznej i uzyskanie w imieniu zamawiającego pozwolenia na budowę. Aktualnie oferty są analizowane pod kątem oceny formalnej. Następnie zostaną wyłonieni wykonawcy.

 Planujemy następne zadania inwestycyjne. Chcemy przywracać mieszkańcom kolejne przestrzenie i obiekty miejskie, które obecnie niszczeją. Zabytki są dobrem wspólnym i powinny nam służyć , a nie popadać w ruinę. Na oba projekty będziemy starali się pozyskać fundusze zewnętrzne, tak aby zrealizować je w najbliższych latach – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

W Parku Kultury „Młyn" przy ul. Nadrzecznej znajdą się m.in.: wielofunkcyjna sala, restauracja, bar letni, pomieszczenia edukacyjne i artystyczne oraz miejsce na start-upy. W założeniu po rewitalizacji i rozbudowie obiekt będzie składał się z 3 części: odnowionego budynku młyna, nowego wielofunkcyjnego obiektu oraz dwukondygnacyjnego przeszklonego łącznika. Na potrzeby urządzonej zieleni zagospodarowany zostanie także teren całej działki z ekspozycją na Zamek Książąt Mazowieckich. Obszar, gdzie zlokalizowany jest zabytkowy młyn obejmuje teren o powierzchni około 5 tys. m2. Po wojnie został opuszczony około 1949 roku. W latach 80 i 90 XX wieku, wznowiono jego działalność, lecz na krótko i znów został zamknięty, tym razem na stałe. Budynek po młynie znajduje się w gminnej ewidencji zabytków miasta Ciechanów. Z tego względu koncepcja rozbudowy zachowuje jego zabytkową wartość oraz uwzględnia historyczne położenie. Opracowanie dokumentacji technicznej planowane jest wstępnie do końca tego roku.

Budynek przy ul. Fabrycznej 2 w Ciechanowie ma zostać poddany renowacji, a docelowo znajdzie się w nim bar mleczny z pełną kuchnią oraz przestrzeń dla organizacji pozarządowych związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom i problemom społecznym. Budynek został wybudowany w 1907 r. Obecnie ze względu na utratę funkcji użytkowych jest wyłączony z użytkowania. Obiekt jest wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Ciechanów oraz znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej i strefie obserwacji archeologicznej. Dla przedmiotowego budynku zostało wszczęte postępowanie w sprawie wpisu do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego. Opracowanie dokumentacji technicznej planowane jest wstępnie do końca tego roku.

Na realizację obu zadań miasto planuje pozyskać środki zewnętrzne.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H