do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
12 stycznia 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
W pobliżu przedszkola przy ul. Nadfosnej trwa wieszanie budek lęgowych dla ptaków. Wieszanie obserwują ciepło ubrane przedszkolaki wraz z opiekunkami oraz prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński

Miasto kupiło budki lęgowe, które do końca lutego zostaną rozwieszone na drzewach. Połowa z budek zamontowana zostanie na kasztanowcach i w ich pobliżu, z myślą o sikorkach, które zwalczają atakującego kasztanowce szkodnika szrotówka kasztanowcowiaczka. Dziś akcja rozwieszania rozpoczęła się od Miejskiego Przedszkola nr 1.

Budki mają zapewnić ptakom bezpieczne miejsce do rozmnażania. W warunkach miejskich jest to bowiem utrudnione, a ptaki w naturalny sposób pomagają w walce z atakującymi rośliny szkodnikami. Klasycznym przykładem są sikorki, które żywią się larwami szrotówka kasztanowcowiaczka, żerującego na kasztanowcach i powodującego ich zamieranie. Spośród 300 budek, 50 zakupionych zostało z puli środków przeznaczonych na ten cel w ramach projektu obywatelskiego, związanego z ochroną kasztanowców. Był to jeden ze zwycięskich projektów ogólnomiejskich, wybranych przez mieszkańców Ciechanowa podczas ubiegłorocznego głosowania.

Kupione zostały dwa rodzaje budek – z większym i mniejszym otworem, tak by korzystały z nich różne gatunki ptaków. Pierwsze budki przekazał dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 1 prezydent Krzysztof Kosiński. Montaż na zlecenie miasta prowadzi Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Kolejne budki będą wieszane systematycznie na drzewach na terenie miasta, w tym przy miejskich szkołach i przedszkolach. Akcja prócz charakteru proekologicznego, ma także wymiar edukacyjny.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H