• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
15 maja 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Plątanina rur. Mają jasno szary kolor. Część z nich jest oznaczona obwódkami na czerwono, część na niebiesko. Na tych, które mają niebieskie obwódki znajdują się niebieskie długie strzałki, na oznaczonych na czerwono, strzałki są czerwone. Między rurami zamontowane są okrągłe zegary mierzące temperaturę i ciśnienie.
 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o. o. za ponad 12 milionów złotych przebuduje sieci ciepłownicze w mieście. PEC pozyskało ponad 8,5 mln zł bezzwrotnej dotacji na realizację zadania.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o. pozyskało dotację w kwocie 8 510 268,00 zł na przeprowadzenie projektu modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście, mającego na celu ograniczenie strat przesyłu i dystrybucji ciepła.

Dziś (15 maja) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował listę projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu. Całkowity koszt projektu to 12 317 318,40 zł. Składają się na niego kwota przyznanej dotacji 8 510 268,00 zł, pożyczka zwrotna z NFOŚiGW w kwocie 1 501 812,00 zł oraz kwota VAT finansowana ze środków własnych.

Zakres projektu obejmuje poprawę bezpieczeństwa systemowego przy przesyłaniu ciepła poprzez budowę sieci cieplnej w celu wyłączenia wyeksploatowanej napowietrznej sieci ciepłowniczej oraz wymianę izolacji termicznej na sieci kanałowej.

Dzięki realizacji projektu polegającego na modernizacji systemu ciepłowniczego (sieci i węzłów cielnych) w znaczący sposób ulegnie poprawie sprawność przesyłu i dystrybucji energii cieplnej na terenie miasta.

Kierunkowym celem realizacji projektu jest wdrażanie polityki energetycznej w zakresie oszczędności w wykorzystaniu energii cieplnej na szczeblu gminy. Podstawowym celem przebudowy systemu ciepłowniczego jest redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz pozostałych zanieczyszczeń do atmosfery.

Po podpisaniu umów na dofinansowanie z NFOŚiGW ogłaszane będą przetargi na realizację zadania. Roboty wykonawcze będą mogły rozpocząć się po sezonie zimowym.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H