do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 maja 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

PUK podpisało umowę na budowę drugiej niecki, dzięki której składowisko w Woli Pawłowskiej będzie mogło funkcjonować przez kolejnych 25 lat. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Jej wartość to 9 311 119 zł.

Wykonawca inwestycji, na realizację której Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie podpisało dziś umowę, to Konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „WAPNOPOL” Sp. z o. o. i Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe „WAPNOPOL” Nowakowski Adam (partner). Umowa dotyczy budowy nowej niecki, czyli kwatery B, wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami towarzyszącymi. Kwatera składowania odpadów powstanie na powierzchni blisko 3 ha, będzie miała pojemność 390 000 m3. Będzie posiadała system drenażu odcieków i odgazowania. Wybudowane zostaną także: pompownia odcieków, pompownia wód opadowych z powierzchni dna kwatery, zbiornik wód opadowych o pojemności 300 m3 oraz pompownia wód opadowych ze zbiornika.

Przewidziana jest rekultywacja terenu dotychczas funkcjonującej niecki. Zostaną tam zasadzone drzewa. Warunkiem budowy drugiej niecki i tym samym istnienia nadal składowiska w Woli Pawłowskiej było uwzględnienie inwestycji w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Województwa Mazowieckiego na lata 2018-2024, co wymagało wielu wysiłków zarówno spółki, jak i miasta.

Gdyby budowa drugiej niecki nie była możliwa, wówczas odpady z miasta musiałyby być wywożone do oddalonego od Ciechanowa o 88 km składowiska w Kobiernikach koło Płocka. To generowałoby dodatkowe koszty oraz trudności logistyczne. Inwestycja w Woli Pawłowskiej to jeden z czynników, który może przyczynić się do zachowania w kolejnych latach aktualnych stawek za odbiór i zagospodarowanie odpadów dla miasta, o ile nie pojawią się inne, zewnętrzne czynniki kształtujące koszty.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H