do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 sierpnia 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Dziś w Warszawie prezydent Krzysztof Kosiński oraz członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc podpisali umowę na dofinansowanie do ciechanowskiej inwestycji. Pozyskane przez miasto środki to 200 tys. zł. Skatepark i pumptrack powstają na terenie za stawkiem w pobliżu kościoła św. Piotra. To komplementarne zadania, które złożą się na pierwszy w Polsce taki kompleks sportowy.

O skatepark i pumptrack postulowała przede wszystkim młodzież. Ani w mieście, ani na terenie powiatu ciechanowskiego nie ma jeszcze takich obiektów sportowych. Skatepark umożliwi bezpieczną jazdę na rolkach, deskorolce, longboardzie czy hulajnodze. Pumptrack będzie miejscem do ćwiczeń sportów rowerowych. Obiekty zostaną przystosowane do różnych poziomów zaawansowania, więc będą mogły z nich korzystać osoby w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach. Ważnym aspektem inwestycji jest propagowanie aktywnego, zdrowego stylu życia oraz stworzenie ciekawej alternatywy dla młodszej części ciechanowian. Do prezydenta od dawna trafiały prośby o wybudowanie w Ciechanowie skateparku i pumptracku, przede wszystkim ze strony młodzieży oraz rowerzystów. Pomysł był konsultowany z przedstawicielami tych grup.

Powierzchnia skateparku wyniesie 500 m2, jednocześnie będzie mogło z niego korzystać około 20 osób. Pojawią się m.in. banki, quartery, murki, poręcze, platformy, otwarty basen typu „Bowl” oraz inne elementy charakterystyczne dla tego typu obiektów. Wszystkie będą usytuowane w sposób umożliwiający płynną i bezpieczną jazdę. Skatepark z betonową nawierzchnią będzie miał dwa poziomy, aby ułatwić korzystanie z niego osobom o różnych umiejętnościach.

Pumptrack będzie miał 1500 m2 powierzchni i dwa tory. Pierwszy tor o długości 50 m i 1,4 m szerokości powstanie z myślą o dzieciach. Drugi tor o długości 150 m i 1,7 m szerokości przeznaczony będzie dla młodzieży i dorosłych, uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie zaawansowania. Obydwa tory będą umożliwiały jednoczesne korzystanie z nich przez kilka osób. Konstrukcja ziemna torów będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Skarpy torów i przestrzenie wewnątrz nich będą obłożone trawą.

Na terenie obiektów zamontowane zostaną ławki, stojaki na rowery, urządzenie serwisowe, kosze na śmieci. Przewidziane jest oświetlenie terenu i objęcie go monitoringiem.

Wykonawca skateparku jest firma ALTRAMPS Tomasz Brzozowski, natomiast pumptracku – VELO PROJEKT. Prace powinny zakończyć się do końca września.

Obszar, na którym realizowane są inwestycje jest systematycznie zagospodarowywany. Pod koniec maja ubiegłego roku na części obszaru, gdzie powstanie skatepark oraz pumptrack, zrealizowane zostały dwa projekty obywatelskie, w ramach których powstały: plac zabaw, siłownia zewnętrzna, alejki oraz zamontowano elementy małej architektury. Kolejny etap zagospodarowania terenu (także projekt obywatelski), zakłada  budowę zatoki postojowej, chodnika, 3 altan rekreacyjnych oraz montaż kolejnych elementów małej architektury i nasadzenia.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H