do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
13 lutego 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Stacja z miejskimi rowerami na osiedlu mieszkaniowym z wielorodzinnymi blokami

Miasto rozpoczyna prace nad koncepcją wprowadzenia rowerów publicznych. Powstaną specjalne stacje dla rowerów, każdy po zarejestrowaniu się będzie mógł ze stacji wypożyczyć rower i zostawić go na tej samej bądź innej stacji. W ustalonym przedziale czasowym rower będzie do bezpłatnego użytku.

Założenia są takie, by system rowerów miejskich funkcjonował w Ciechanowie od połowy 2019 roku. Na początek planowanych jest 5 stacji w Ciechanowie oraz 1 w Opinogórze, w pobliżu Muzeum Romantyzmu.

– W mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, sami mieszkańcy sygnalizują, że ideę rowerów miejskich, sprawdzających się w kilkudziesięciu miastach w Polsce, jak również w Europie i na świecie, warto przenieść do Ciechanowa – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Rowery publiczne funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, ale także w mniejszych ośrodkach, np. w Szamotułach, Zgierzu, Konstancinie-Jeziornie, Kołobrzegu, Stalowej Woli. (Załączone zdjęcie przedstawia katowickie rowery miejskie).

W Ciechanowie stacje zostaną rozmieszczone w lokalizacjach, gdzie przemieszcza się dużo osób, w miarę możliwości i potrzeb – równomiernie w różnych częściach miasta. Do współpracy nad koncepcją zaproszono stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa.

Ciechanów w ostatnich latach coraz bardziej inwestuje w ścieżki rowerowe. Drogi dla rowerów powstają, w miarę technicznych możliwości, niemal przy każdej inwestycji drogowej. Obecnie na terenie miasta jest 31,5 km dróg dla rowerów. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków. Ścieżki rowerowe przewidziane są przy drodze obwodowej, która zostanie wybudowana między rondem Solidarności, a drogą krajową nr 60, przy ul. Kargoszyńskiej, Kwiatowej (realizacja wspólnie z powiatem), Mazowieckiej i Niechodzkiej, fragmencie ul. Granicznej oraz ul. Kąckiej. Jeżeli chodzi o drogę, której część stanowi ul. Kącka, poza prawie kilometrową ul. Kącką na terenie miasta, wybudowana zostanie we współpracy trzech samorządów ścieżka do Opinogóry (w ramach kompleksowej modernizacji drogi). W sumie, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe inwestycje, powstanie około 18 km ścieżek rowerowych.

Miejskie inwestycje w ścieżki rowerowe będą w większości finansowane z pozyskanych środków zewnętrznych. Prócz ścieżek, w mieście powstaje oraz powstawać będzie dodatkowa infrastruktura rowerowa, w tym stojaki.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H