do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
13 lutego 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Piec gazowy w kotłowni
 

Miasto planuje przeprowadzić drugi raz wymianę pieców dla mieszkańców na bardziej ekologiczne. Jest to jedno z działań podejmowanych przez Ciechanów na rzecz walki ze smogiem. Gdy tylko WFOŚiGW w Warszawie ogłosi konkurs, złożony zostanie wniosek o dofinansowanie, które może wynieść do 75% kosztów zakupu kotła, kwotowo – do 5 tys. zł.

Miasto jest przygotowane do aplikowania o środki. Na początku roku mieszkańcy mogli do ratusza zgłaszać deklaracje chęci przystąpienia do programu, w ramach którego kotły węglowe lub inne, mało efektywne, będą wymieniane na bardziej ekologiczne, przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Urząd Miasta przyjmował wnioski, biorąc pod uwagę zasady dofinansowania obowiązujące w ubiegłym roku. WFOŚiGW w Warszawie ogłosi nabór w najbliższych tygodniach, wówczas konieczne będzie określenie skali zainteresowania.

Chęć wymiany pieca w tym roku, poprzez udział w programie, zadeklarowało 178 gospodarstw domowych, z czego 83 chce wymienić piece węglowe na gazowe, 8 – węglowe na kotły na biomasę, a 87 – gazowe mało efektywne na gazowe bardziej przyjazne środowisku.

Realizacja programu uzależniona będzie od przyznania miastu środków. Ciechanów pierwszy raz realizował projekt w 2017 roku, w ramach którego wymieniono 148 pieców na bardziej ekologiczne. Pozyskano na to wówczas w sumie ponad półmilionowe dofinansowanie.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Działań Strategicznych (e-mail: , tel. 23 674 92 75).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H