• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
01 kwietnia 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

W najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek w Ciechanowie zostanie zorganizowany szereg różnorodnych wydarzeń, które mają zwrócić uwagę na autyzm. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia, jednak organizatorzy zaplanowali obchody w najbliższy weekend – 6 i 7 kwietnia oraz w poniedziałek 8 kwietnia. Miejsca wydarzeń to m.in.: plac Jana Pawła II, hala sportowa przy ul. Kraszewskiego 8 oraz kompleks sportowy przy ul. 17 Stycznia 17.

Stowarzyszenie Autentyczni oraz Urząd Miasta Ciechanów zapraszają w sobotę na plac Jana Pawła II od godz.12.00.Pojawią się tam stoiska informacyjne, odbędą się konkursy, zorganizowane zostaną występy, gry i animacje dla dzieci. W namiotach będzie można m.in. porozmawiać z psychologami, terapeutami, rodzicami czy zasięgnąć porad w kwestii zdrowego odżywiania. Przewidziane jest również spotkanie z alpakami.

O godz.12.00 spod pomnika św. Piotra w kierunku pl. Jana Pawła II wyruszy „Niebieski Marsz z balonami”. Obchody rozpoczną się od odśpiewania „Piosenki Autentycznej” przez m.in. członków Stowarzyszenia Autentyczni i ich rodziny. Punktem kulminacyjnym o godz. 12.30 będzie wypuszczenie w niebo niebieskich balonów z helem. Na zakończenie wydarzeń tego dnia o godz.15.00 zaśpiewa Iwona Węgrowska. Wcześniej odbywały się będą inne występy muzyczne.

O godz.11.00 na boisku przy ul. 17 Stycznia 17 (kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 6) odbędzie się turniej piłki nożnej o „Niebieski Puchar”.

W niedzielę obchody skoncentrują się w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego 8. O godz.11.00 rozegrany zostanie turniej szachowy, od godz.16.00 przewidziany jest charytatywny III Niebieski Maraton Zumba.

W poniedziałek, w auli Szkoły Podstawowej TWP przy ul. Kraszewskiego 8A o godz. 08.30 zorganizowana zostanie konferencja pt. „Zaburzenia ze spectrum autyzmu – kompleksowe oddziaływania edukacyjno- terapeutyczne”. Rejestracja mailowa: lub telefoniczna: pod nr 693 511 800.

Szczegółowe informacje znajdują się na facebookowym profilu Stowarzyszenia Autentyczni. Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach, które są pretekstem do szerszej dyskusji o autyzmie, okazją do przybliżenia tego zaburzenia lokalnej społeczności oraz wyrazem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

Obchody stanowią jeden ze zwycięskich miękkich projektów, wybranych przez mieszkańców Ciechanowa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Autentyczni.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H