• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2023 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 maja 2023
kategoria:
Aktualności strona główna
Grafika z dużym napisem u góry: Dzień Dziecka w Ciechanowie (1-4 czerwca). Poniżej po prawej umieszczono duży rysunek piątki uśmiechniętych dzieciaków. Dzieci są kolorowo ubrane, każde z nich trzyma w ręku kolorowy balonik. W tle znajduje się błękitne niebo z lekkimi białymi chmurkami. W lewym dolnym rogu umieszczono ciemnoniebieski niebieski rysunek, przedstawiający trzy najbardziej rozpoznawalne budowle Ciechanowa: Zamek Książąt Mazowieckich, wieżę ciśnień, u podnóża której mieści się Park Nauki Torus, oraz miejski ratusz.
 

Atrakcje dla dzieci z okazji ich święta będą trwały w Ciechanowie od 1 do 4 czerwca. W czwartek (1 czerwca) odbędzie się „Dzień z Mundurem” organizowany przez 5 MBOT i Urząd Miasta. W piątek (2 czerwca) przy ul. 17 Stycznia na scenie wystąpią lokalni artyści, w tym młodzież i seniorzy. Na gości czekały będą konkursy z nagrodami, stoiska gastronomiczne i tematyczne, dmuchane zjeżdżalnie oraz Kids Party. W sobotę (3 czerwca) na terenie miejskiego kąpieliska „Krubin” odbędzie się Rodzinny Piknik Wędkarski. W niedzielę (4 czerwca) w Parku Nauki Torus pod wieżą ciśnień pojawi się kreatywny plac zabaw złożony z różnego rodzaju klocków.

„Dzień Dziecka z Mundurem”

Świętowanie Dnia Dziecka w tym roku rozpocznie się w czwartek (1 czerwca). Na terenie koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbędzie się „Dzień Dziecka z Mundurem”. Terytorialsi wspólnie z Urzędem Miasta oraz służbami mundurowymi przygotują atrakcje dla najmłodszych.

Od godz. 10.00 do 13.00 będzie można oglądać pokazy, sprzęt i uzbrojenie żołnierzy, wziąć udział w konkurencjach sportowych i grach terenowych. Najmłodsi sprawdzą swoją wiedzę w konkursie o zasadach ruchu drogowego i wiedzy o Wojsku Polskim, obejrzą też pokaz klas mundurowych ciechanowskich szkół. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci będzie saperskie szukanie cukierków i malowanie twarzy. Żołnierze 5MBOT nauczą małych gości udzielania pierwszej pomocy, strażacy zaproszą do wozu gaśniczego, a u boku policjantów najmłodsi wcielą się w rolę „dochodzeniowca”. Urząd Miasta i ZWiK zadbają o to, aby dzieci podczas zabaw i konkursów mogły ugasić pragnienie wodą prosto z saturatora. Na specjalnie przygotowanej foto-ściance będzie możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze sprzętem wojskowym.

„Witajcie w naszej bajce!”

W piątek (2 czerwca) na terenie MOSiR przy ul. 17 Stycznia zorganizowana będzie otwarta impreza „Witajcie w naszej bajce!”.

Występy na scenie rozpoczną się o godz. 17.00, od prezentacji efektów wspólnych działań uczniów i seniorów (Scena III Wieku i Scena Junior) w ramach wspólnego projektu łączącego pokolenia.

wystąpią także:

 • uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. S. Moniuszki w Ciechanowie (godz. 18.00),
 • Natasza Pepłowska (godz. 18.30),
 • „BlackSheep” - uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie (godz. 19.00),
 • Quintet (godz. 19.30)
 • Alicja Kaszubowska (godz. 19.45).

O 20.00 na scenie pojawi się Edyta Szewczyk, która tym razem zaprezentuje po raz pierwszy repertuar przygotowany specjalnie dla najmłodszych. Po koncertach od godz. 20.30 trwało będzie Kids Party, które poprowadzą TacySobie.

W przerwach między koncertami odbędą się konkursy z nagrodami. Można będzie odwiedzić stoiska tematyczne oraz gastronomiczne czy pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Park Nauki Torus zaprezentuje też interaktywny eksponat edukacyjny – generator van de Graaffa.

Wydarzenie organizują przy wsparciu miasta:

 • Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Tęczowy Świat",
 • Stowarzyszenie Biegowo-Ekologiczne „ASFALTLOVE DZIKI”,
 • Stowarzyszenie Dobrych Serc,
 • Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Ciechanowie,
 • Fundacja Być jak inni,
 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. S. Moniuszki w Ciechanowie,
 • Młodzieżowa Rada Miasta,
 • Park Nauki Torus,
 • Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio,
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rodzinny Piknik Wędkarski

3 czerwca (sobota) Koło PZW Ciechanów-Miasto po raz kolejny zorganizuje Rodzinny Piknik Wędkarski przy zbiorniku wodnym na Krubinie. W zawodach spławikowych udział wziąć mogą nawet 3-latki. Nie jest wymagana karta wędkarska. Konkurencje rozpoczną się o godz. 10.00.

W programie znajdą się też pokazy, m.in.:

 • stoisko promocyjne 5 MBOT,
 • Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie,
 • pokaz sprzętu wojskowego,
 • pokaz sprzętu strażackiego,
 • praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy.

Osoby, które tego dnia pojawią się przy miejskim kąpielisku będą mogły wziąć udział w paintballu. Na miejscu rozstawiona zostanie strzelnica ASG. Uczniowie I LO CN-B Feniks zaprezentują pokaz wyszkolenia strzeleckiego klasy mundurowej. Odbędzie się też pokaz sprzętu do nurkowania. Uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty malowania dziecięcych buziek przez animatorki, skosztować domowego ciasta, napić się kawy i herbaty.

W trakcie pikniku prowadzona będzie kwesta oraz licytacje przedmiotów, z których dochód zostanie przekazany na leczenie 6-letniej Aleksandry Zielińskiej z Opinogóry Górnej.

Kreatywny Dzień Dziecka w Parku Nauki Torus

W Parku Nauki Torus świętowanie Dnia Dziecka odbędzie się w niedzielę 4 czerwca. Pod wieżą ciśnień pojawi się kreatywny plac zabaw złożony z różnego rodzaju klocków. Dzieci będą mogły bawić się wielkimi piankowymi bryłami i różnorodnymi klockami z serii Lego. Dzieci będą tworzyć tam budowle, pojazdy, postacie i zwierzęta zgodnie z wylosowanym w danej godzinie tematem. Uczestnicy będą mogli skorzystać z zestawów dla najmłodszych z serii Lego Duplo oraz tych bardziej skomplikowanych z serii Lego Education.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny nie wymaga rezerwacji miejsc.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H