• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2023 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
12 stycznia 2022
kategoria:
Aktualności strona główna
Grafika przedstawia dzieci bawiące się na lodowisku i na zaśnieżonym terenie między świerkami. Na gałęziach drzew jest dużo śniegu. Nad rysunkiem umieszczono napis: Ferie zimowe w Ciechanowie
 

W tym roku uczniowie z województwa mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe 31 stycznia. Zajęcia dla dzieci w Ciechanowie przygotowały miejskie jednostki: Park Nauki Torus, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio i Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym lodowisko i kryta pływalnia.

Park Nauki Torus

Po raz kolejny zorganizuje cieszące się dużym zainteresowaniem półkolonie dla dzieci. Udział w warsztatach w godzinach 11.00-16.00 będą mogli wziąć najmłodsi w wieku od 7 do 9 lat. W programie znajdą się: warsztaty naukowe, zajęcia o ekologii i zmianach klimatycznych. Uczestnicy dowiedzą się kim jest „straszny smog” i jego przyjaciel kwaśny deszcz, odkryją jak zazielenić miasto oraz uruchomią odnawialne źródła energii. Nie zabraknie też elementów zabawy z robotyką i budowaniem maszyn z klocków lego.

Półkolonie zostaną zorganizowane w dwóch turnusach: 1-4 oraz 8-11 lutego. Koszt za jedno dziecko za turnus to 280 zł (zawiera wyżywienie w formie obiadów w Cafe Pitagoras). Zapisy rozpoczną się 13 stycznia (czwartek). W pierwszej kolejności zapisywane będą dzieci, których rodzice lub opiekunowie dokonają rejestracji osobiście w kasie Parku Nauki Torus (ul. Płocka 34, od godz. 8.30). Możliwa będzie też rejestracja pod numerem telefonu +48 23 674 93 13.

W związku z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dotyczącymi organizacji wypoczynku dzieci podczas ferii liczba osób w jednej grupie jest ograniczona. Dzieci, które z powodu ograniczeń covidowych nie będą mogły wziąć udziału w półkoloniach, będą mogły zostać zapisane na warsztaty weekendowe z cyklu "Wiem z doświadczenia", na których dowiedzą się czym jest prąd oraz zbudują własny model prądnicy.

Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio

Placówka również zorganizuje półkolonie dla dzieci. Udział będzie mogło wziąć 40. dzieci w wieku 7-11 lat. Zajęcia będą odbywały się w dni powszednie, w obu tygodniach ferii między godziną 9.00 a 14.00 w poniedziałki, środy i piątki:

 • pierwszy turnus: 31 stycznia, 2 i 4 lutego,
 • drugi turnus: 7, 9, 11 lutego.

Podczas warsztatów dzieci wezmą udział w zajęciach z kuglarstwa i pantomimy, a także lekcjach plastycznych i wokalnych. W każdym tygodniu uczestnicy zajęć wybiorą się na krytą pływalnię oraz na miejskie lodowisko.

Koszt uczestnictwa w jednym turnusie dla jednego dziecka to 150 zł. Zapisy rozpoczną się 17 stycznia (poniedziałek) pod numerem telefonu +48 570 809 003.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie

Zorganizuje dla dzieci zajęcia „Zimowa Dolina Muminków". Ich uczestnicy zapoznają się z bohaterami książek Tove Jasson – galerią znanych i lubianych postaci, które tworzą Mama i Tata Muminka, Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka. Poza zaprzyjaźnianiem dzieci z literaturą planowane jest też Kino Muminków, a także zajęcia kreatywne, podczas których powstanie między innymi zimowa makieta Doliny Muminków.

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6-9 lat będą odbywać się w Krzywej Hali (plac Piłsudskiego 1) w pierwszym tygodniu ferii zimowych (31 stycznia – 4 lutego 2022 r.) w godzinach 11.00-13.00. Zapisy rozpoczną się 17 stycznia 2022 r.

Kryta pływalnia i lodowisko na świeżym powietrzu

Ferie zimowe to też okazja do aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dla mieszkańców Ciechanowa dostępne będą miejskie obiekty sportowe: kryta pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i lodowisko na świeżym powietrzu przy ul. 17 Stycznia.

Lodowisko

O ile warunki atmosferyczne będą sprzyjające, na łyżwach w trakcie ferii będzie można jeździć:

 • w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8.00-21.30
 • w środy w godzinach 8.00-19.30
 • w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.30

Bilet ulgowy na lodowisko kosztuje 4 zł, normalny: 6 zł. Można też zdecydować się na zakup karnetu:

 • ulgowy
  • na 10 wejść – 30 zł
  • na 20 wejść – 58 zł
 • normalny
  • na 10 wejść – 50 zł
  • na 20 wejść – 98 zł

Na miejscu można wypożyczać łyżwy (7 zł za półtorej godziny).

Kryta pływalnia

Jest czynna codziennie od 6.00 do 22.00. Bilety można kupić w kasie.

Od poniedziałku do piątku bilet kosztuje:

 • ulgowy – 7 zł
 • normalny – 9 zł

W soboty i niedziele:

 • ulgowy – 9 zł
 • normalny – 10 zł

W godzinach porannych (od 6.00 do 8.00) obowiązuje 50% zniżki od cen biletów. Można też kupić karnety (najtańszy kosztuje 50 zł).

Z obiektów sportowych w okresie ferii zimowych będzie też korzystała młodzież zrzeszona w ciechanowskich klubach sportowych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H