• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
05 stycznia 2022
kategoria:
Aktualności strona główna
Grafika przypominająca o konieczności złożenia deklaracji do Centralnej Bazy Emisyjności Budynków o używanych piecach i opale. Zawiera przypomnienie: Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków! Napis rozłożono na dwa wersy. Zaczyna się na górze grafiki i kończy się na dole. Środkową część ilustracji zajmuje zdjęcie trawy. Na tym tle u góry po lewej umieszczono żółty pasek z adresem internetowym: www.ceeb.gov.pl, na który klika biała
 

Właściciele i zarządcy budynków są zobowiązani do złożenia deklaracji dotyczących źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek nakłada ustawa uchwalona przez parlament. W przypadku budynków, w których źródła ciepła uruchomiono przed 1 lipca 2021 r. czas na złożenie deklaracji minie 30 czerwca 2022 r. Na zgłoszenie nowszych źródeł ogrzewania przewidziano 14 dni od ich uruchomienia.

Obowiązek złożenia deklaracji informującej o źródle ciepła ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych. Źródło ogrzewania trzeba zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). O terminie na złożenie deklaracji decyduje data uruchomienia źródła ciepła.

Deklaracje dotyczące źródeł ogrzewania, które uruchomiono przed 1 lipca 2021 r. należy złożyć najpóźniej 30 czerwca 2022 r. Natomiast w przypadku budynków, w których źródło ciepła uruchomiono po 1 lipca 2021 r. zgłoszenia należy dokonać w ciągu 14 dni od dnia uruchomienia źródła ogrzewania.

Zgłoszeniu podlegają wszystkie źródła ciepła. To między innymi miejska sieć ciepłownicza, kotły na paliwo stałe, kominki, kozy, ogrzewacze na paliwo stałe, piece kaflowe na paliwo stałe, kuchnie węglowe, bojlery gazowe, podgrzewacze a także pompy ciepła czy kolektory słoneczne do ciepłej wody użytkowej lub z funkcją wspomagania ogrzewania.

Deklarację można złożyć przez Internet na stronie www.zone.gunb.gov.pl. Ta opcja jest dostępna dla osób, które posiadają profil zaufany albo e-dowód. Możliwe jest też dokonanie zgłoszenia w formie papierowej. Wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Ciechanów ul. Wodna 1, 06-400 Ciechanów.

Formularze oraz odpowiedzi na szczegółowe pytania dotycząc deklaracji są dostępne na stronie www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow#k2.

Właścicielem bazy CEEB jest Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Obowiązek złożenia deklaracji powstał w wyniku nowelizacji przez parlament ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Regulacje dotyczące CEEB zostały sformułowane i zdefiniowane w rozdziale 5a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H