do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Podatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
13 września 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Fragment ul. Sienkiewicza. Po lewej nowy chodnik z kostki, po prawej trwa przygotowywanie podbudowy pod jezdnię. Na placu budowy stoi koparko-ładowarka

Prace związane z przekładaniem zabytkowej kostki obecnie kontynuowane są na odcinku od wysokości dworca PKS do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich, łącznie z tym skrzyżowaniem. Fragment został zamknięty dla kierowców. Wprowadzono czasową organizację ruchu.

Na czas prowadzonych prac konieczne jest zamykanie ulicy Sienkiewicza, organizowanie objazdów oraz zmiany w ruchu na pobliskich ulicach. Kierowcy i mieszkańcy proszeni są o wyrozumiałość i przestrzeganie znaków drogowych. Przypominamy, że  na ul. Sienkiewicza zakaz wjazdu obejmuje w sumie część od wysokości dworca PKS do ul. Spółdzielczej. Otwarte jest skrzyżowanie z ul. Narutowicza oraz z ul. Spółdzielczą. Prace na zamkniętym obecnie fragmencie potrwają najprawdopodobniej do końca września. Planuje się, że z początkiem października będzie przejezdny odcinek od skrzyżowania z ul. Płocką do skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Wówczas ruszą roboty na ostatnim fragmencie – między ul. Spółdzielczą a dworcem PKP. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na początek 2018 roku.

W ramach inwestycji powstaje ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej, o szerokości 2 m i długości 1320 m. Przebudowana będzie jezdnia z nawierzchni z kostki kamiennej w sumie na odcinku długości 1122 m. Kostka kamienna pochodzi z rozbiórki dotychczasowej drogi – jest przekładana. Nawierzchnia z kostki kamiennej nie może być zmieniona, ponieważ obszar objęty jest ochroną konserwatorską. Nowa nawierzchnia bitumiczna pojawiła się na ponad 200-metrowym fragmencie jezdni na wysokości dworca autobusowego. Przebudowywane są chodniki po dwóch stronach ulicy (łączna powierzchnia to 6 500 m², szerokość 2 m). Zadanie obejmuje wymianę oświetlenia ulicznego, budowę 8 zatok autobusowych, postojowych, zjazdów, montaż wiat przystankowych, ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, wymianę wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej. Teren przyległy zostanie zagospodarowany zielenią, wykonane będą zieleńce, nasadzenia żywopłotów, nasadzenia zastępcze. Prace związane z zielenią rozpoczną się od 14 września.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H