• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Koronawirus SARS-CoV-2Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2021 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 lutego 2021
kategoria:
Aktualności strona główna

6 marca Park Nauki Torus rozpoczyna kolejny etap projektu w ramach ogólnopolskiej współpracy z centrami nauki. Odbędą się warsztaty dla szkół, cykl zajęć z robotyki dla dzieci od 7 roku życia oraz konkurs, w którym będzie można wygrać zestawy klocków LEGO. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W każdą sobotę marca grupa 10 młodych konstruktorów będzie mogła uczestniczyć w warsztatach z robotyki. Wykorzystując innowacyjną metodę nauczania oraz najnowsze modele robotyczne z serii Lego WeDo uczestnicy warsztatów poprzez zabawę nauczą się programowania. Poznają też podstawy techniki i mechaniki oraz zasady pracy w zespole. Dzięki tworzeniu różnego typu robotów dzieci będą rozwijać zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Zajęcia pomogą też łatwiej zrozumieć zagadnienia związane z matematyką i informatyką oraz rozwijać zdolności manualne.

Liczba miejsc jest ograniczona. Dzwoniąc na numer tel. 23 674 93 13 już można zapisywać się na zajęcia.

Grupy szkolne z miejskich szkół podstawowych będą mogły wziąć udział w zajęciach z budowania robotów. Uczniowie w kilkuosobowych grupach zbudują robot „Milo”, który pomoże odpowiedzieć im na pytania „Jak działa robot?”, „Jak widzi robot?” oraz „Czy robot może sam podejmować decyzje?”.

„Miesiąc Robotyki” zakończy konkurs. Zadaniem będzie stworzenie modelu ekologicznego, wolnego od zanieczyszczeń miasta przyszłości lub stworzenie modelu robota, który rozwiązuje jeden z ekologicznych problemów naszej planety: sprzątanie odpadów na lądzie lub w wodzie, smog i zanieczyszczenie powietrza, zbyt mały udział recyklingu w produkcji czy za duże zużycie wody. Szczegóły dotyczące konkursu zostaną opublikowane na początku marca 2021 r. Planowana jest również wystawa prac laureatów.

Miesiąc robotyki to kolejny element realizowanego przez Park Nauki Torus projektu „SPINaj naukę”, który ma na celu popularyzację i upowszechnianie dokonań naukowców w Polsce. Jest efektem współpracy Parku Nauki Torus ze Stowarzyszeniem Społeczeństwo i Nauka SPiN oraz 11 instytucjami działającymi w kraju, w tym m.in. Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Fundacją Uniwersytet Dzieci i Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Na realizację projektu miasto pozyskało ponad 62 tys. zł.

Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H