• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 kwietnia 2019
kategoria:
Aktualności strona główna

Dyrektorzy miejskich szkół poinformowali, że mimo trwającego strajku nauczycieli, udało się zorganizować kadrę konieczną do przeprowadzenia jutrzejszych sprawdzianów. Rozwiązano problemy organizacyjne, wynikające z konieczności zapewnienia większej liczby komisji egzaminacyjnych w przypadku egzaminów z języków obcych.

Egzaminy z języków obcych zawierają część związaną ze słuchaniem nagrań audio, w związku z tym muszą odbywać się w niewielkich salach z odpowiednią akustyką. Uczniowie piszą takie sprawdziany w mniejszych grupach, w większej liczbie sal, stąd potrzeba utworzenia większej liczby komisji. W kontekście strajków było to problematyczne, ale dyrektorzy miejskich szkół nr 1, 3, 6 i 7, czyli wszystkich w których istnieją klasy gimnazjalne, zapewniają, że sytuacja jest już opanowana. W jednej ze szkół dyrektor posiłkuje się nauczycielami z ościennej gminy. Co do zaplanowanych w przyszłym tygodniu (15, 16 i 17 kwietnia) egzaminów dla ósmoklasistów, nie ma jeszcze potwierdzenia.

Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek, w Ciechanowie trwa w sześciu szkołach podstawowych i siedmiu przedszkolach, czyli we wszystkich dla których organem prowadzącym jest miasto. W części placówek w dniach strajku dzieci nie przyszły na zajęcia. W jednostkach, gdzie obecnych było kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu uczniów, opieka została zapewniona.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H