• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 października 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
W sali edukacyjnej rzędem stoją znaki drogowe i dziecięce autka z numerem alarmowym 112

Na Oddziale Dziecięcym powstała sala edukacyjna bezpiecznego ruchu drogowego, gdzie najmłodsi pacjenci mogą spędzać czas, ucząc się poprzez zabawę. By utworzyć salę, przebudowane zostały dwa pomieszczenia. Salę wyposażono w meble oraz gry, fantomy, znaki drogowe i książki. Miasto partycypowało w kosztach.

W pomieszczeniach przeprowadzono roboty rozbiórkowe oraz prace budowlane. Wykonano posadzki, gładzie na ścianach, ściany pomalowano, zamontowano nowe drzwi, parapety, umywalki i grzejniki. Zrealizowane zostały prace związane z elektryką i oświetleniem – pojawiły się ledowe lampy. Salę wyposażono w stoliki, regały, szafę, biurka, 53 krzesła, pufy, zestaw multimedialny, laptop, biblioteczkę, zestaw znaków drogowych, siedziska – autka (straż pożarna, policja, pogotowie), fantomy (dorosły, dziecko, niemowlę), zestaw książeczek, gry, plansze, przybory do rysowania.

W sali odbywać się będą zajęcia, które poprowadzą przeszkoleni przez pracowników WORD wolontariusze. Będzie to nauka poprzez zabawę, połączona z krótkimi pogadankami i prezentacjami.

Wkład miasta w utworzenie sali to 25 tys. zł. Miasto dofinansowało w ten sposób projekt „Kącik edukacyjny BRD”, na który WORD przeznaczył niecałe 25 tys. zł a 8 tys. zł stanowią koszty szpitala. „Kącik edukacyjny BRD” to projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Takie kąciki powstały w ramach pilotażu w trzech mazowieckich szpitalach: w Warszawie, Dziekanowie Leśnym i Radomiu. Z uwagi na pozytywny odbiór inicjatywy, jest ona kontynuowana w pozostałych szpitalach.

W uroczystym otwarciu sali edukacyjnej uczestniczyli: dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz sekretarz Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Dariusz Szczygielski i dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie Anna Gwoździk.

– Miasto systematycznie udziela wsparcia szpitalowi, choć pod miasto on nie podlega. W szpitalu leczą się mieszkańcy Ciechanowa, dlatego chcemy zadbać o warunki w jakich przebywają i przyczynić się do możliwości rozszerzania świadczonych usług medycznych przez szpital. Dlatego były inwestycje w sprzęt i narzędzia, a tym razem wspieramy inicjatywę na rzecz najmłodszych pacjentów, by przebywając w szpitalu, mogli ciekawie i pożytecznie spędzić czas. Jednym z zasadniczych celów jest tu oczywiście profilaktyka i przybliżanie zasad ruchu drogowego już od najmłodszych lat – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H