• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 października 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Ulica Kwiatowa z wysoka. Przecina kadr zdjęcia na pół. Widać linie namalowane na jezdni. Op obu stronach ulicy domy i dużo zieleni

Kompleksowa przebudowa ul. Kwiatowej dobiegła końca. Inwestycja była możliwa dzięki porozumieniu pomiędzy prezydentem i starostą oraz pozyskaniu środków zewnętrznych.

Modernizacja objęła liczący blisko 670-metrowy odcinek od ronda na pętli miejskiej w kierunku Gąsek. W pierwszej kolejności wybudowana została kanalizacja deszczowa, przebudowane zostały przyłącza gazowe. Przeprowadzono prace energetyczne oraz roboty brukarskie, wylane zostały dwie warstwy asfaltu. Przebudowywane jest skrzyżowanie z ul. Wesołą.
Zakres kompleksowej inwestycji w ul. Kwiatową to: rozbudowa i poszerzenie jezdni, budowa chodników, zjazdów, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, zatok autobusowych, budowa oświetlenia ulicznego oraz zagospodarowanie przydrożnej zieleni.

Dziś przeprowadzony został odbiór. Zarówno prezydent Krzysztof Kosiński, jaki i starosta Sławomir Morawski oraz kierownik Powiatowego Zarządu Dróg Józef Borkowski podkreślali, że partycypacja samorządów w kosztach budowy była niezbędnym warunkiem do realizacji.

– Ul. Kwiatowa jest drogą powiatową, ale znajduje się w granicach miasta. Mimo, że miasto nią nie zarządza, mieszkają tu przecież nasi mieszkańcy, więc postanowiliśmy wejść we współpracę z powiatem, by poprawić bardzo zły stan tej drogi i całkowicie zmienić jej oblicze. To kolejny przykład po modernizacji „Sońskiej”, gdzie mieliśmy analogiczną sytuację. W miarę możliwości będziemy praktykować taką współpracę. Jednocześnie skupiamy się oczywiście na prowadzonych i planowanych przez miasto systematycznych remontach i przebudowach w różnych częściach Ciechanowa – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

– Modernizacja tej ulicy jest przykładem dobrej współpracy dwóch samorządów, z czego ogromnie się cieszę. To inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców. Dziękuję miastu za zaangażowanie, bo wspólnymi siłami, jak widać, można zrobić więcej – powiedział starosta ciechanowski Sławomir Morawski.

Na realizację inwestycji pozyskano 1 597 658,09 zł w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. Przyznana kwota stanowi połowę wartości inwestycji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H