do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
05 lipca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Miasto przekazało szpitalowi w Ciechanowie 200 tys. zł na zakup 45 nowych komfortowych łóżek szpitalnych. Z mebli już mogą korzystać pacjenci, trafiły one na Oddział Onkologiczno-Hematologiczny oraz Wewnętrzny.

Dziś został zaprezentowany nowy sprzęt. Prócz wygodnych i bezpiecznych łóżek kupione zostały krzesła oraz szafki przyłóżkowe z wysuwanym blatem, przy którym można spożywać posiłki. Dotychczas w szpitalu było 537 łóżek, a z czego wiele ma już prawie 30 lat. Nowe łóżka oznaczają zdecydowanie lepszy standard dla walczących z chorobami pacjentów.

– Dzięki tym nowym łóżkom pacjentom będzie choć trochę łatwiej wracać do zdrowia oraz znosić choroby, z którymi się zmagają. Ważny jest tu ich komfort, ale również bezpieczeństwo. Wspieranie szpitala, poprzez tego rodzaju zakupy, to wsparcie dla mieszkańców Ciechanowa, którzy są pacjentami szpitala. Szpital nie podlega miastu, ale miasto nie może pozostawać obojętne wobec jego licznych potrzeb – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

– W imieniu swoim i pacjentów dziękuję miastu za to wsparcie. Prezydentowi za życzliwość i uwzględnienie w proponowanych zmianach do budżetu miejskiego dotacji dla szpitala oraz radnym za zagłosowanie za tymi zmianami. To kolejna bardzo istotna pomoc. Łóżko to podstawowy mebel dla każdego człowieka, a dla szpitala najliczniej występujący element wyposażenia, będący czymś więcej, bo urządzeniem medycznym – powiedział dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Andrzej Kamasa.

Uchwała uwzględniająca dotację dla szpitala została przyjęta podczas marcowej sesji Rady Miasta.
Pod koniec ubiegłego roku miasto przekazało szpitalowi sprzęt medyczny, na który udzieliło dotacji, również w wysokości 200 tys. zł. Za środki te kupiony został sprzęt do badań diagnostycznych i zabiegów operacyjnych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H