• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 lutego 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Zdjęcie wykonane o zmierzchu przy pomocy drona latającego na wysokości okrągłego zbiornika wieży. Wieża pięknie oświetlona od dołu na ciemny róż, amarant. Z okien parku nauki u stóp wieży pada żółte światło.
 

Jeszcze więcej nauki, jeszcze więcej zabawy dzięki nowym eksponatom, które pojawią się w Parku Nauki Torus już od 3 marca. 7 nowych urządzeń będzie dotyczyło fizyki i dźwięku. Wystawa „The Sound of Science" zagwarantuje doskonałą rozrywkę dzieciom, młodzieży, ale i dorosłym.

Nowa wystawa to 7 interaktywnych stanowisk o tematyce związanej z muzyką i fizyką dźwięku. Nowe eksponaty zagoszczą w parku nauki 3 marca i będą dostępne przez kolejne 4 miesiące.

Można będzie wsłuchać się w rytm bicia swojego serca i zbadać zależność między jego uderzeniami, a naszym ruchem ciała. Zwiedzający dowiedzą się czym jest dźwięk, zbadają jego częstotliwość i natężenie. Na jednym z eksponatów doświadczą na czym polega przewodzenie kostne, czyli jak usłyszeć dźwięk, którego inni nie słyszą.  W urządzeniu o nazwie „echo” odwiedzający będą mogli modulować swój głos od piskliwego śpiewu po głęboki ryk. Doskonałą zabawą będzie także możliwość samodzielnego tworzenia muzyki poprzez grę na rurach, czy korzystanie z mikserów na profesjonalnym stanowisku djskim. W dźwiękoszczelnej kabinie będzie można porównać natężenie swojego głosu z innymi głośnymi dźwiękami takimi jak warkot motoru, odgłosy pracującej wiertarki czy dźwięk jaki powoduje przelot samolotu. Pojawią się także dwa metalowe dzwony rurowe. Prezentujące efekt nałożenia na siebie dwóch fal.

Park umożliwia zwiedzającym samodzielne eksperymentowanie, odkrywanie praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury.

Oferta kierowana jest nie tylko do osób indywidualnych, ale także do zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych. Podczas pobytu w TORUSie dzieci mają możliwość nie tylko zwiedzenia wystawy interaktywnej, ale także wzięcia udziału w pokazach edukacyjnych, czy warsztatach edukacyjnych o tematyce związanej z matematyką, chemią, czy fizyką.

W wybrane niedziele miesiąca organizowane są także zajęcia edukacyjne dla rodzin z dziećmi w ramach cyklu „Wiem z doświadczenia”.

W obiekcie znajduje się także kawiarnia Cafe Pitagoras z widokiem na zrewitalizowaną Wieżę Ciśnień.

Park Nauki Torus czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Bilety można zakupić na stronie internetowej www.parknaukitorus.pl lub w kasie, na miejscu. Rezerwacje dla grup zorganizowanych są przyjmowane pod numerem telefonu 23 674 93 13.

Zestaw logotypów instytucji współfinansujących wyposażenie wystawy w Parku Nauki Torus: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Mazowieckie i Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H