do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
06 marca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Mapa z zaznaczonym przebiegiem drogi, której budowa niebawem się zacznie

Dziś ogłoszony został przetarg na budowę drogi, która połączy dwie drogi krajowe i będzie przebiegała od ronda Solidarności do centrum handlowego we Władysławowie. Głównym celem inwestycji jest wyprowadzenie poza centrum miasta ruchu samochodów ciężarowych, przemieszczających się przez Ciechanów. Wzdłuż jezdni powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Droga będzie miała długość 3,3 km. Ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej oraz chodniki pojawią się po obydwu stronach jezdni. Powstaną zatoki autobusowe z peronami, zjazdy publiczne i indywidualne, kanalizacja deszczowa, rowy przydrożne i kryte oraz wybudowane będzie oświetlenie. Nowa droga połączy drogę krajową nr 50 z drogą krajową nr 60. W ten sposób np. TIR-y poruszające się od strony Płońska, omijając centrum miasta, wyjadą na drogę w kierunku Pułtuska i odwrotnie. Nowa droga skrzyżuje się z „sześćdziesiątką” na wysokości centrum handlowego MMG Centers Ciechanów (dawniej Marcredo).

– Droga ta na pewno odciąży ruch w ścisłym centrum miasta, ale również wpisze się w rozbudowywaną sieć ścieżek rowerowych w Ciechanowie i okolicach. Rowerem będzie można dotrzeć bezpiecznie i wygodnie na Krubin, gdzie wiedzie ścieżka wybudowana przy ul. Sońskiej w ramach wspólnej inwestycji z powiatem. Jest to inwestycja potrzebna i co niezwykle istotne, jako miasto pokrywamy zaledwie 10% jej kosztów, bo resztę pieniędzy pozyskaliśmy – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Inwestycja jest elementem potężnego miejskiego projektu, obejmującego budowę park&ride, ukończoną już modernizację ul. Sienkiewicza, zakup autobusów niskoemistyjnych, w tym elektrycznego oraz montaż systemu informacji pasażerskiej. Na cały projekt miasto pozyskało dofinansowanie ze środków UE w kwocie 33 303 221,50 zł. W sumie, licząc dofinansowanie unijne oraz dofinansowane pozyskane również z budżetu państwa na projekt rewitalizacyjny, miasto pozyskało w sumie 37 466 124,19 zł. Oznacza to, że inwestycje będą w 90% pokryte z pozyskanych środków zewnętrznych, a jedynie 10% kosztów kwalifikowanych stanowił będzie wkład własny miasta.

Ogłoszenie o przetargu

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H