do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2018 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
07 marca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Po lewej trzech robotników w odblaskowych kamizelkach, wymaganych podczas prac na drodze, zdejmują stare, betonowe płyty z chodnika. Po prawej jezdnia i jeżdżące nią samochody

Ruszyły pierwsze prace w ramach jednej z największych tegorocznych inwestycji drogowych w Ciechanowie. Na początek rozbierane są chodniki, zdemontowane zostaną zjazdy oraz sfrezowana będzie jezdnia. Roboty rozpoczęły się od strony skrzyżowania z ul. Kraszewskiego. Obejmą odcinek ul. Kargoszyńskiej do pętli miejskiej. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, zagospodarowana zostanie zieleń.

Na ponad półkilometrowym odcinku jezdnia zostanie wyrównana i wyasfaltowana. Obecnie jej szerokość jest zmienna, docelowo ma mieć 6 m. Wzdłuż niej, po prawej stronie (patrząc od strony ul. Kraszewskiego) wybudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa z nawierzchnią bitumiczną o szerokości 2 m. Będą nowe chodniki o szerokości od 1,5 m do 2 m i łącznej długości 915 m. Stare, krzywe płytki betonowe zastąpi kostka brukowa. Wykonana zostanie zatoka autobusowa, równoległe miejsca postojowe, 36 zjazdów. Na przejściach dla pieszych zaplanowane są „kocie oczka”, czyli punktowe elementy typu LED. Przebudowanych zostanie 6 skrzyżowań z drogami gminnymi, tereny przyległe będą zagospodarowane zielenią. W ramach inwestycji powstanie 130 m nowej i przebudowanej kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi poza jezdnią.

– O remont ul. Kargoszyńskiej mieszkańcy zabiegali od wielu lat. Teraz kompleksowa modernizacja staje się faktem. Ta ulica ważna jest nie tylko dla osiedla „Kargoszyn”, to droga bardzo istotna dla całego Ciechanowa. Niebawem będzie można zapomnieć o dziurawej, pofalowanej jezdni oraz krzywych, wręcz niebezpiecznych dla pieszych chodnikach. Ulica ta ma bezpośrednie połączenie z pętlą miejską. Warto podkreślić, że ścieżka rowerowa, która powstanie wzdłuż ul. Kargoszyńskiej zapewni połączenie rowerowe z pętlą miejską, połączy pętlę z ul. Kraszewskiego i dalej z 17 Stycznia – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Inwestycję realizuje firma Strabag. Koszt zadania to 3 674 302,01 zł. Na przebudowę ul. Kargoszyńskiej miasto pozyskało zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 1 830 904,55 zł w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H