do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
25 lipca 2016
kategoria:
Aktualności strona główna

Do 29 lipca można zgłaszać propozycje projektów do Budżetu Obywatelskiego 2017. Formularz można pobrać ze strony internetowej urzędu, druki znajdują się w ratuszu w Wydziale Kontaktów Społecznych oraz w Biurze Obsługi Interesanta. Wszelkie informacje publikowane są na specjalnie uruchomionej stronie internetowej bo.umciechanow.pl. Dostępne są tam szczegóły dotyczące zasad, zrealizowanych w ramach BO inwestycji, aktualności.

Wniosek z propozycją zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok może zgłosić każdy, kto ukończył 16 rok życia. Wypełniony i podpisany formularz należy do końca lipca dostarczyć do Biura Obsługi Interesanta, bądź przesłać pocztą (ul. Wodna 1). Szczegółowych informacji udziela Wydział Kontaktów Społecznych (pl. Jana Pawła II 6, parter, pok. nr 4, tel. 23 674 92 82). Propozycje, które wpłyną do urzędu, będą w sierpniu weryfikowane przez komisję powołaną przez prezydenta miasta. Propozycje mogą dotyczyć spraw, które mieszczą się w kompetencjach gminy. Propozycje będą podlegać weryfikacji formalno-prawnej i merytorycznej. We wrześniu zostanie ogłoszona lista pozytywnie zweryfikowanych zadań, następnie odbędzie się głosowanie. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec Ciechanowa, który ukończył 16 rok życia. Głosować będzie można internetowo oraz w wyznaczonych punktach w mieście, dostępna będzie również urna w Urzędzie Miasta. Każda osoba będzie mogła zagłosować raz, w wybrany sposób, zaznaczając jeden projekt osiedlowy i jeden projekt ogólnomiejski. Zwycięskie zadania zostaną wpisane do projektu budżetu miasta i będą realizowane w 2017 roku.

Zachęcam do aktywności, do zgłaszania pomysłów i skorzystania z szerokich możliwości jakie daje Budżet Obywatelski. Warto pomysł przełożyć na papier, stąd może być już prosta droga do jego realizacji. Jeśli projekt będzie poprawny pod względem formalno-prawnym i zyska uznanie mieszkańców – zostanie wprowadzony w życie – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.

Zrealizowany zostanie jeden zwycięski projekt w każdym z 12 ciechanowskich osiedli oraz tyle zwycięskich projektów ogólnomiejskich, na ile pozwolą przeznaczone na Budżet Obywatelski środki. Wartość projektu osiedlowego, tak jak ostatnio, nie może przekroczyć 100 tys. zł. Nie ma górnej granicy kwoty wartości projektu ogólnomiejskiego.

Zgodnie z założeniami edycji Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok, wysokość środków na realizację zadań uzależniona będzie od frekwencji w głosowaniu. Wykluczone zostają projekty dotyczące tworzenia nowych siłowni zewnętrznych i placów zabaw.

Im większa ogólna frekwencja w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego – tym więcej środków zostanie zabezpieczonych na realizację zwycięskich zadań spośród zgłoszonych przez obywateli projektów zakwalifikowanych do głosowania. Główna idea zmian wprowadzonych do sformalizowanego w ubiegłym roku Budżetu Obywatelskiego ma zachęcić mieszkańców do aktywności. Jeżeli frekwencja utrzyma się na ubiegłorocznym poziomie, pula środków będzie sięgała 1,6 mln zł. Jeżeli frekwencja będzie wyższa, na realizację zadań będzie jeszcze więcej pieniędzy. Na zadania realizowane w 2016 roku, które mieszkańcy wybierali w 2015 roku, przeznaczono 1,6 mln zł, co stanowiło 1% wykonanych dochodów z roku poprzedniego. Teraz wysokość środków przy ogólnej frekwencji do 10% wyniesie 0,5% wykonanych dochodów z poprzedniego roku budżetowego, przy frekwencji powyżej 10% - 0,75% wykonanych dochodów, powyżej 15% – 1%, powyżej 20% – 1,5%, powyżej 30% – 2%, gdy frekwencja przekroczy 40% – będzie to 3% wykonanych dochodów z poprzedniego roku.

W związku z tym, że w ramach Budżetu Obywatelskiego na terenie całego miasta zbudowano oraz buduje się nowe siłownie zewnętrzne i place zabaw, w edycji 2017 projekty dotyczące tworzenia nowych miejsc tego typu nie będą brane pod uwagę. Możliwe będzie zgłaszanie modernizacji bądź rozbudowy tych już powstałych lub powstających.

Szczegóły związane z Budżetem Obywatelskim dostępne są na nowej stronie internetowej bo.umciechanow.pl. To źródło wszelkich informacji o ciechanowskim  Budżecie Obywatelskim oraz przejrzysta instrukcja. Znajdują się tam aktualne informacje, procedury, zasady, dokumenty, formularze, dokumentacja przebiegu realizacji zadań, szczegóły dotyczące poprzednich edycji. Opublikowana jest mapa z podziałem na osiedla, opisanymi zadaniami, zdjęcia, harmonogram. Strona będzie na bieżąco aktualizowana.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H