• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
27 czerwca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Przy ul. Szwanke ruszyła nowa inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Teren został ogrodzony, rozpoczęto prace ziemne. Pod koniec przyszłego roku powstanie blok z 48 mieszkaniami oraz parking na 55 samochodów. Zadanie realizowane jest przy partycypacji w kosztach przyszłych najemców i dzięki uzyskaniu kredytu z BGK.

Wielorodzinny budynek będzie miał cztery kondygnacje naziemne i podpiwniczenie. TBS podkreśla, że będzie to obiekt zaprojektowany w nowoczesny i funkcjonalny sposób, jednocześnie nawiązujący wyglądem do otaczającej zabudowy. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 2896,78 m2. Wielkość i liczba pokoi poszczególnych lokali uzależniona jest od samych najemców, którzy wcześniej zgłaszali zainteresowanie partycypacją w kosztach inwestycji.

TBS pozwolenie na budowę nowego bloku otrzymało pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Na początku tego roku spółka znalazła się na opublikowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie liście kredytobiorców, którzy uzyskali pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej. Wyłoniono wykonawcę, umowa o kredyt z BGK została podpisana, podpisano także umowy z przyszłymi najemcami.

Gdy tylko pojawiła się informacja o planach związanych z tą inwestycją, reakcje mieszkańców były błyskawiczne. Natychmiast zgłosili się chętni, stworzyliśmy także długą listę rezerwową. Widzimy, że taki rodzaj inwestycji mieszkaniowych to słuszny kierunek, więc w tym kierunku będziemy iść – powiedział prezes TBS Łukasz Lewandowski.

W związku z dużym zapotrzebowaniem, spółka niebawem ogłosi przetarg na dokumentację kolejnego bloku. Ostatni budynek TBS wybudowany na zasadach partycypacji w kosztach przyszłych najemców – inwestorów powstał w 2006 roku.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H