do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
12 lipca 2016
kategoria:
Aktualności strona główna

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przyznał miastu dofinansowanie na kampanię edukacyjną oraz konkursy o tematyce ekologicznej. Działania edukacyjne dotyczące m.in. segregacji odpadów i recyklingu kierowane będą przede wszystkim do uczniów ciechanowskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaków.

Pierwsze zadanie „Segregacja jest OK! Kampania edukacyjna miasta Ciechanów” wsparte zostanie kwotą 55 620 zł. Miasto poniesie jedynie 10% kosztów. Celem kampanii jest budowanie świadomości ekologicznej mieszkańców, pogłębianie znajomości zasad funkcjonowania systemu zarządzania gospodarką odpadami, w szczególności zasad prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Kampania polegać będzie między innymi na zachęcaniu do segregowania odpadów, korzystania z produktów pochodzących z recyklingu czy opakowań wielokrotnego użytku. Będzie wnikliwie poruszana tematyka recyklingu, wynikające z niego korzyści środowiskowe jak również ekonomiczne. Kampania skierowana będzie głównie do dzieci, zakłada jednak także dotarcie z przekazem do rodziców, do gospodarstw domowych. Dzieci otrzymają zakładki do książek, plany lekcji, poradnik „Odpadowe ABECADŁO”, odpadowy niezbędnik. Przedszkolakom dodatkowo zostaną przekazane książeczki edukacyjne. Do gospodarstw domowych trafią mini-książki kucharskie „Gotuję i segreguję”, uwzględniające kwestie odpadów powstających przy przygotowywaniu posiłków. W kontekście ochrony przyrody i troski o zwierzęta przedszkola dostaną  budki lęgowe i karmniki, które posłużą podczas lekcji i akcji edukacyjnych. W ramach kampanii będzie zorganizowanych w sumie 49 prelekcji – w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach. Placówki oświatowe będą partnerami w realizacji zadania. We wrześniu zostaną przygotowane i będą dystrybuowane materiały edukacyjne, na październik zaplanowane są prelekcje.

Drugie zadanie „Segregacja jest OK! – kampania edukacyjna miasta Ciechanów – KONKURSY”, które zostanie wsparte kwotą 3 240 zł, realizowane będzie od września do połowy listopada. Przewidziane są dwa konkursy – jeden dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych, drugi dla gimnazjalistów. Konkursy polegały będą na przygotowaniu prac o tematyce związanej z ochroną środowiska. Regulaminy ze szczegółami trafią do szkół na początku roku szkolnego. Prace prezentowane będą w placówkach oświatowych i miejskim ośrodku kultury. Nagrodami za pierwsze miejsca będą aparaty fotograficzne, za drugie – tablety, za trzecie – pakiety filmów edukacyjnych „Planeta Ziemia” BBC. 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H