do góry
 • Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2019 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
05 września 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Zrewitalizowane kąpielisko „Krubin” oraz zmodernizowany basen odkryty przy ul. Kraszewskiego w minione wakacje cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Oszacowano, że w pierwszym z tych miejsc było prawie 90 tys. wejść, w drugim odnotowano ich około 12 tys. Sezon kąpielowy podsumowało miasto, WOPR i MOSiR, podkreślając że był udany i przede wszystkim bezpieczny.

Przedstawione zostały statystyki od 23 czerwca do 2 września. Liczba osób, korzystających z kąpielisk w tym roku, była znacznie większa niż przed rokiem i nieporównywalnie większa względem frekwencji w latach wcześniejszych – przed inwestycjami w obiekty. Rekreacji nad wodą sprzyjała pogoda, jak również przyciągała infrastruktura obiektów i dodatkowe atrakcje. W tym roku na kąpielisko „Krubin” było prawie 90 tys. wejść. Około 12 tys. wejść było w minionym sezonie na basen odkryty. Najchętniej z basenu korzystały dzieci – było to 8,5 tys. wejść. W ramach Karty Dużej Rodziny – 1 492. 110 uczniów miejskich szkół miało darmowy wstęp, dzięki świadectwu z „czerwonym paskiem”. Powodzeniem cieszył się sprzęt pływający. Na „Krubinie” było 3 370 wypożyczeń kajaków i rowerów wodnych oraz 4 887 wypożyczeń leżaków. Kajakiem można było popływać także na „Kanałach” – miały tam miejsce 372 wypożyczenia.

Był to pierwszy pełny sezon po przeprowadzeniu miejskich inwestycji w kąpielisko „Krubin” oraz basen odkryty. Widać, że to inwestycje potrzebne, liczby są tego najlepszym dowodem. Nie trzeba wyjeżdżać z Ciechanowa, by podczas ładnej pogody zorganizować sobie wolny czas, popływać, poopalać się, zrelaksować z rodziną czy przyjaciółmi – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

W tym sezonie mieliśmy piękną pogodę, ale doskonale wiemy, jak ważne są warunki wypoczynku i standard kąpielisk. Miejskich kąpielisk obecnie nie możemy się powstydzić, bo jest bezpiecznie, estetycznie, ciekawie i komfortowo. Są dodatkowe elementy: leżaki, sprzęt pływający, żagle przeciwsłoneczne czy urządzenia zabawowe dla dzieci – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Omieciński.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatniego sezonu kąpielowego. Nie było ani jednego utonięcia, co jest dla nas najważniejsze. Z perspektywy ratowników sezon był trudny, z uwagi na upały. Praca wymaga czujności, maksymalnej koncentracji, co w takich warunkach nie jest proste – powiedział prezes ciechanowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Igor Wiloch.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H