• Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek - piątek:
  8.00 - 16.00
  e-mail
 • Pl. Jana Pawła II 6
  06-400 Ciechanów
 • tel.
  23 674 92 00
  fax
  23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2020 r.Jak załatwić sprawę w Urzędzie MiastaNumery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
17 lipca 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
 

Rowery miejskie zyskują coraz większą popularność w Ciechanowie. W czerwcu tego roku jednoślady wypożyczano 4 razy częściej niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Ciechanowski Rower Miejski pozwala na komunikację m.in. pomiędzy 10-ma stacjami.

Moda na miejskie rowery zagościła w Ciechanowie na dobre. W czerwcu tego roku rower wypożyczono 4 322 razy. W tym samym miesiącu roku ubiegłego było 1 012 wypożyczeń. Od początku funkcjonowania systemu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego rowery wypożyczono już 40 673 razy.

– Jak widać popularności miejskim rowerom nie odebrał wprowadzony przez rząd stan epidemii, a podróżowanie rowerami na świeżym powietrzu jest wysoce cenione przez mieszkańców. Warto pamiętać, że rowery, to nie tylko przyjemność rekreacji, ale też prawdziwa pomoc dla naszego środowiska naturalnego. Będziemy propagowali ten trend. Cały czas rozbudowujemy sieć ścieżek rowerowych – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

W tym roku system został uruchomiony w terminie późniejszym niż zakładano. Wynikało to z wprowadzenia przez rząd przepisów uniemożliwiających uruchomienie rowerów w kwietniu. W czerwcu do systemu dołączono nową, 10-tą już stację, zlokalizowaną na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Cykliści mają do dyspozycji 96 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla najmłodszych, rowery dla dzieci oraz tandemy. Wszystkie rowery są regularnie dezynfekowane przez operatora systemu.

W mieście wybudowano już blisko 50 km ścieżek rowerowych. Ich budowa jest też uwzględniana w kolejnych projektach modernizacji dróg.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H